W piątek (15 lipca) około godziny 17:00 na jednym z podwórzy przy ul. Prądzyńskiego we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Bawiący się tam chłopiec został postrzelony przez 23-letniego mężczyznę, który został już zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

O sytuacji informowaliśmy w sobotę (16 lipca) na naszym profilu na Instagramie, gdzie udostępniliśmy wpis babci chłopca. Kobieta podała rysopis potencjalnego sprawcy oraz poprosiła o kontakt osoby, które były świadkami zaistniałego zdarzenia.

Jak informuje sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, czynności operacyjne przeprowadzone przez policjantów z komisariatu policji przy ul. Traugutta, doprowadziły do zatrzymania w sobotę 23-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzewanego o to, że postrzelił 8-letniego chłopca.

Chłopiec, bezpośrednio po zdarzeniu, został przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej. W trakcie operacji lekarze wydobyli z ciała dziecka śrut. Życiu ani zdrowiu poszkodowanego 8-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo, lecz decyzją lekarzy pozostawiono go w szpitalu w celu dalszej obserwacji. Jak ustalili funkcjonariusze, strzał padł z broni krótkiej typu wiatrówka – dodaje sierż. szt. Rafał Jarząb.

O dalszym losie 23-letniego sprawcy zadecyduje sąd.

 

Foto: KMP Wrocław