We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wystawa zabytkowego taboru kolejowego

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na wystawę taboru kolejowego, która odbędzie się 17 marca na stacji Wrocław Leśnica.

Planowane atrakcje:

  • możliwość zwiedzania z przewodnikiem (dostępne godziny: 10:30, 11:15, 11:55, 12:40, 13:25, 14:10, 14:50, 15:40 i 16:20),
  • możliwość wejścia do kabin lokomotyw,
  • wystawa zdjęć,
  • pokaz fragmentu klubowej makiety H0,
  • pokaz ekspozycji kolejowych pamiątek,
  • wystawa „Początki Wrocławskiego Węzła Kolejowego” ze zbiorów Artura Marsy.

Gdzie: stacja kolejowa Wrocław Leśnica
Kiedy: niedziela (17 marca), godz. 10:00-17:00

2.) Ręki Dzieła Fest – WIOSNA 2024

W wiosennej edycji święta rękodzieła, lokalni artyści zagoszczą na skwerze Szewska/Wita Stwosza. Będzie można tam znaleźć biżuterię, ceramikę, ubrania, zabawki, dekoracje oraz drobne pamiątki. To wspaniała okazja do zdobycia unikatowych prezentów oraz wsparcia lokalnej sztuki.

Ręki Dzieła Fest to impreza promująca twórczość lokalnych artystów rękodzieła. Wydarzenie powstało, aby umożliwić bliższy kontakt pomiędzy artystami a odbiorcami, ale również pomiędzy samymi artystami. Od pierwszej edycji wydarzeniu patronuje Miasto Wrocław.

Gdzie: skwer Szewska/Wita Stwosza (przy Katedrze Św. Marii Magdaleny)
Kiedy: sobota-niedziela (16-17 marca), godz. 12:00-18:00

3.) Festiwal Dni Podróżnika 2024

Już w marcu będziecie mieli okazję przeżyć dwa niezapomniane dni przepełnione historiami naszych prelegentów, zaczerpnąć dawkę nowych inspiracji oraz praktycznych informacji w tematyce podróżniczej. Dowiecie się co słychać na zielonej Maderze, o wolontariacie z psami Husky nad kołem podbiegunowym, jak podróżowanie może całkowicie przemienić człowieka… i znacznie więcej! – zachęcają organizatorzy.

Harmonogram:

 

Gdzie: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, CKU sala 1
Kiedy: sobota-niedziela (27-28 stycznia)

 

Foto: mat. Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu/Barbara Zegarlicka