Jak co roku, w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można wylicytować wiele ciekawych przedmiotów, ale także spotkania ze znanymi osobami czy różnego rodzaju usługi. Sprawdziliśmy co pojawiło się na wrocławskich licytacjach.

Aukcja, której licytowana kwota jest aktualnie najwyższa, to spacer z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem. Jak można przeczytać w opisie aukcji, jej zwycięzca zdobędzie niepowtarzalną szansę na spacerowe spotkanie, możliwość swobodnej rozmowy oraz miejską wycieczkę w nieznane zakamarki wyjątkowego Wrocławia. Miejska wycieczka zostanie zrealizowana do 31 grudnia 2021 roku, w terminie dogodnym dla obu stron.

Kolejną ciekawą licytacją jest możliwość zakupu autobusu Volvo 7000 od MPK Wrocław. Autobus ten był jednym z pierwszych seryjnych niskopodłogowych autobusów we Wrocławiu. W 2003 roku do miasta dotarło 14 sztuk tych pojazdów, jako element dużej wymiany taborowej przeprowadzonej w latach 2001-2006. Zostały zamówione przez MPK aby wycofać autobusy serii Jelcz M11 i przez kilkanaście lat stanowiły trzon wrocławskiej floty autobusowej.

Licytowany autobus od początku, tj. od grudnia 2003 roku, był eksploatowany w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej 131, gdzie otrzymał numer taborowy nr 7004. Pozostawał w eksploatacji liniowej 17 lat, do końca 2020 roku. Autobus jest sprawy i zarejestrowany, a przegląd ważny do 12.02.2021 roku.

Na wrocławskich aukcjach WOŚP można także zdobyć pióro Parker IM należące do Prezesa MPK Wrocław, Krzysztofa Balawejdera, którym podpisano umowę na zakup tramwajów niskopodłogowych Moderus Gamma dla Wrocławia. Parker od MPK Wrocław może być świetnym praktycznym prezentem lub przedmiotem kolekcjonerskim dla entuzjastów pięknego pisania.

Dostępna jest także aukcja dotycząca kursu prawa jazdy kat. A. Licytacja dotyczy pełnego kursu teoretycznego i praktycznego, który obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Jest to doskonała możliwość uzyskania uprawnień dla osoby, która jest nie tylko fanem jednośladów, ale także ma wielkie serce i chce wspomóc działania WOŚP.

Wylicytować można również spacer lub sesję fotograficzną z alpakami. Podczas godzinnego spotkania będzie miejsce na przytulanie, głaskanie, karmienie, buziaki, zdjęcia, a w szczególności na spacer po okolicy z  alpakami. Dodatkowo będzie można posłuchać wiele ciekawostek o tych egzotycznych zwierzętach. Natomiast podczas sesji fotograficznej z alpakami ze Świata alpak powstaną piękne zdjęcia, które na długo pozostaną w pamięci i będą się rewelacyjnie prezentować w rodzinnym albumie.

Przedmiotów i usług przekazanych na aukcje jest wiele, warto sprawdzić je samemu, bo możliwe że znajdzie się wśród nich jakaś perełka, której kupno wspomoże działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: aukcje WOŚP Wrocław

Aukcje:

Spacer z Jackiem Sutrykiem

Autobus Volvo 7000

Pióro od Prezesa MPK Wrocław

Kurs prawo jazdy kategoria A

Spacer z Alpakami

Sesja fotograficzna z Alpakami

 

Tekst: CWC