W tym roku iluminacje świąteczne pojawiły się na ograniczonym obszarze i w mniejszej ilości. Szybciej niż zwykle nastąpi również ich demontaż.

Ozdoby świetlne pojawiły się w mieście na początku grudnia, a tradycyjne rozświetlenie choinki na płycie rynku odbyło się 6 grudnia. Świąteczne drzewka pojawiły się też na Nowym Targu i osiedlu Nowe Żerniki.

Iluminacje w kształcie gwiazd i płatków śniegu zaświeciły się m. in. na słupach oświetleniowych oraz w formie przewieszek nad chodnikami w obszarze całego rynku. Kompozycje świetlne pojawiły się też na pl. Solnym, ul. Ruskiej, ul. Kiełbaśniczej, ul. Odrzańskiej, ul. Oławskiej i części ulicy Świdnickiej.

Wszystkie świetlne ozdoby tworzą po zmroku niesamowity klimat i pięknie wyglądają na zdjęciach. Warto zaplanować sobie w najbliższych dniach spacer, żeby zdążyć zobaczyć rozświetlone pagody, kurtyny, żelki, stożki, girlandy i serduszka, które rozbłysną ostatni raz w niedzielę.

Demontaż dekoracji rozpocznie się w poniedziałek 11 stycznia, czyli o prawie miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach. Na skrócenie okresu świecenia wpłynęła m. in. pandemia, która zdecydowanie zmniejszyła wpływy do budżetu miejskiego.

Tekst: CWC 
Foto: Miejsca we Wrocławiu