Program Szybkiej Wymiany Nawierzchni, prowadzony przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, rozpoczął się w połowie marca bieżącego roku. Od tego czasu remont przeszło już kilkanaście odcinków poszczególnych ulic, a pozostałe czekają na swoją kolej. W najbliższy poniedziałek (29 kwietnia) drogowcy rozpoczną prace na ul. Żmigrodzkiej.

To szybkie i efektywne prace remontowe polegające na usunięciu z wybranych ulic starej nawierzchni i ułożeniu nowej masy bitumicznej. Utrudnienia dla kierowców trwają bardzo krótko – tylko podczas frezowania i układania nowych warstw. Ruch kołowy wraca natychmiast po ostygnięciu masy bitumicznej. Uzyskujemy od razu poprawę komfortu jazdy, a także równą i szczelną nawierzchnię odporną na pozimowe uszkodzenia przez długie lata – tak Program Szybkiej Wymiany Nawierzchni opisuje ZDiUM.

W najbliższym czasie prace zaplanowano na wschodniej jezdni ulicy Żmigrodzkiej – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kamieńskiego do przejazdu kolejowego.

Harmonogram remontu ustalono w następujący sposób:

  • 29-30 kwietnia – zajęcia pasa prawego na całym odcinku (frezowanie i warstwa wiążąca),
  • 1-5 maja – bez utrudnień, ruch kołowy po warstwie wiążącej,
  • 6-11 maja – wznowienie prac, układanie warstwy ścieralnej na pasie prawym, a następnie przejście z frontem robót na pas lewy.

W czasie robót ruch kołowy będzie się odbywał jednym pasem. Wykonawca będzie się starał minimalizować ograniczenia w ruchu, utrzymane będą wszystkie zjazdy do obiektów handlowych i usługowych – podkreśla ZDiUM.

 

Foto: Google Maps