Mieszkańcom osiedli położonych w południowej części Wrocławia, takich jak Ołtaszyn czy Partynice, każdego dnia doskwierają ogromne korki. Pomysłem na ich zniwelowanie jest budowa estakad kolejowo-samochodowych wzdłuż al. Karkonoskiej nad ulicą Zwycięską. Aby zainteresować tematem władze miasta, powstała internetowa petycja.

Treść petycji jest następująca:

„Szanowny Panie Prezydencie Wrocławia / Kandydacie na Prezydenta

My wszyscy niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o budowę estakad kolejowo-samochodowych wzdłuż Karkonoskiej nad ulicą Zwycięską.

Aktualna prędkość poruszania się ulicą Zwycięską wynosi średnio 2 km/h.

Taka inwestycja ułatwi życie mieszkańców południowego Wrocławia. Jak wskazują dokumenty, jest to najbardziej obciążony węzeł we Wrocławiu, który po zakończeniu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia będzie miał jeszcze większą wagę.

Poprowadzenie kolei w poziomie skrzyżowania z ulicą Zwycięską generuje duże zagrożenie dla kierowców samochodów oraz maszynistów kolejowych, a uszkodzone rogatki kolejowe są tu bardzo częste.

Dzięki wybudowaniu estakad kolejowo-samochodowych problem korków w tej części Wrocławia mógłby zostać rozwiązany i przygotowany na napływ aut z kończonej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od Bielan Wrocławskich.

Mamy nadzieję, że pozytywnie rozpatrzy Pan/Pani naszą prośbę.

Z wyrazami szacunku
Wojciech Sobierski”

Plan na realizację tego typu inwestycji pojawił się już w 2012 roku. Powstały wtedy projekty i wizualizacje, czekano tylko na wyznaczenie daty rozpoczęcia prac. Jednak budowa nigdy nie ruszyła, a do tematu więcej nie wracano.

Na ten moment pod dokumentem podpisało się 476 osób popierających pomysł. Petycja jest dostępna online TUTAJ.

Wizualizacja: mat. UM Wrocław