Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, ruszyły pierwsze prace przy budowie skateparku na Pilczycach. Projekt złoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 zostanie zrealizowany w miejscu dawnego basenu przeciwpożarowego przy ul. Rękodzielniczej. 

Inwestycja obejmie budowę skateparku z oświetleniem oraz zagospodarowanie terenu skweru zielonego ograniczonego ulicami Rękodzielniczą, Tkacką i Górniczą. Przetarg dotyczący obiektu wygrała wrocławska spółka Stonbud.

Wykonawca w najbliższym czasie planuje wykonać zbrojenie konstrukcji. Obiekt powstaje w dawnym basenie przeciwpożarowych. Będzie oświetlony. Zadbamy także o okoliczną zieleń – informują Wrocławskie Inwestycje.

Skatepark będzie miał formę gładkiej, żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy na deskorolkach, łyżworolkach, rowerach i hulajnogach. Poza nowymi nasadzeniami powstaną ścieżki i chodniki, pojawią się także elementy małej architektury, takie jak ławki, tablice informacyjne czy kosze na śmieci.

Koszt budowy obiektu dedykowanego miłośnikom jazdy wyczynowej to 2,7 mln zł.

Na Pilczycach powstanie nowy skatepark.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu