Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na budowę skateparku, który powstanie w miejscu dawnego basenu przeciwpożarowego przy ul. Rękodzielniczej. Inwestycja ta jest propozycją zgłoszoną przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Obiekt będzie wybudowany w środku istniejącej niecki z wykorzystaniem jej ścian, które oczywiście zostaną wzmocnione i odbudowane. Skatepark powstanie na powierzchni 600 metrów kwadratowych. Pojawią się tu nowe ścieżki dla pieszych. Teren będzie oświetlony, ustawione zostaną ławki, stojaki na rowery oraz stacje napraw deskorolek i rowerów. Inwestor zadba o okoliczna zieleń i nasadzi liczne krzewy i byliny. Przy skateparku zobaczymy m.in. róże okrywowe, śnieguliczki, laurowiśnie czy tawuły – informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Inwestycja obejmie budowę skateparku z oświetleniem oraz zagospodarowanie terenu skweru zielonego ograniczonego ulicami Rękodzielniczą, Tkacką i Górniczą. Termin składania ofert w ramach przetargu upływa 31 maja 2022 roku. Wybrana firma będzie zobowiązana do realizacji przedmiotu zamówienia w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, a także do pielęgnacji nasadzonej zieleni przez kolejne 36 miesięcy od oddania skateparku do użytku.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk 
Wizualizacja: Pracownia projektów Modus/Slo Concept/ZIM