Coraz więcej wrocławskich podwórek pięknieje i zmienia się nie do poznania. Tym razem nowe oblicze zyska wnętrze podwórkowe otoczone ulicami: Jaracza, Orzeszkowej, Wyszyńskiego, Nowowiejską, znajdujące się naprzeciwko Parku Tołpy. Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana w ubiegłym tygodniu, a już niebawem rozpoczną się pierwsze prace.

Jak informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Wrocławia, w ramach zamówienia podstawowego na terenie podwórza wykonane zostaną prace ziemne wraz z budową oświetlenia oraz miejsce zbiórki odpadów. Wykonawca rozpocznie swoja działania od ulicy Jaracza w kierunku ulicy Orzeszkowej, a następnie prace przeniosą się bliżej ulicy Wyszyńskiego.

Co ważne, istniejąca zieleń zostanie zachowana, a oprócz prac pielęgnacyjnych pojawią się nasadzenia połaci trawiastych oraz niskiej roślinności.

Koszt inwestycji w I i II etapie to ponad 5,7 mln złotych, jednak to nie koniec zaplanowanych prac, które będą kontynuowane w przyszłości.

Finansowanie pozostałych elementów wnętrza, m.in. strefy rekreacyjnej (boisko, plac zabaw) odbędzie się w kolejnych etapach w miarę pozyskiwania finansowania ze środków zewnętrznych – wyjaśnia prezydent Wrocławia.

 

Wizualizacje: mat. Wrocławskie Mieszkania