Najbliższe dni we Wrocławiu upłyną pod znakiem wydarzeń zadedykowanych kobietom. Wśród atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Kobiet znajdują się m. in. koncerty, spektakle czy przeglądy filmowe. Aby ułatwić Paniom wybór, stworzyliśmy listę najciekawszych wydarzeń.

1. Festiwal Prezentów i Dobrego Jedzenia – ul. Włodkowica

W dniach 6-7 marca (sobota i niedziela), w godz. 12:00 do 21:00, na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem odbędzie się festiwal zadedykowany kobietom. Na wszystkie osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą czekać wystawcy oferujący rękodzieło, kosmetyki naturalne, wino, drinki i dużo pysznego jedzenia.

2. Przyjemnostki! Dzień Kobiet w Krzywym Kominie

W Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin odbędą się warsztaty pełne twórczości, w kobiecym gronie i przy aromatycznej herbacie.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

6 MARCA

12:00-14:30 – Zaplatątane – warsztaty wyplatania makramy

12:00-14:00 – Małe kobietki. Warsztaty kosmetyczne dla dzieci

14:00-15:30 – Herbatki prosto z łąki

15:00-17:00 – Małe kobietki. Magiczne DIY – warsztaty dla dzieci

16:00-18:00 – Sekrety roślin, czyli roślinne odlewy

7 MARCA

12:00- 14:30 – Akwarela z Secret Spot

8 MARCA

17:00-18:30 – Dzień Kobiet z witrażem Tiffany’ego

17:30 – 19:30 – Las w słoiku

3. Dzień Kobiet 2021 – koncert „Kobiety mają głos!” w Starym Klasztorze

Stary Klasztor zaprasza na tradycyjne już muzyczne obchody Dnia Kobiet. W poniedziałek 8 marca o godz. 19:00, sceną w Sali Gotyckiej rządzić będą śpiewające Panie. „Kobiety mają głos!” to tytuł i motto przewodnie koncertu, w trakcie którego zabrzmią najpiękniejsze piosenki tworzone przez kobiety lub specjalnie dla kobiet.

Koncert może także stanowić idealną okazję do wyznania swoich uczuć drugiej połówce – w formie dedykacji odczytanej na scenie przez konferansjera lub osobiście przy aplauzie publiczności.

4. Vertigo Live Presents: Ladies Voice by Joanna Kwaśnik

W sobotę 6 marca, o godz. 20:30 rozpocznie się koncert z okazji Dnia Kobiet, który poprowadzi Joanna Kwaśnik, wokalistka znana zarówno ze sceny Vertigo, jak i innych ogólnopolskich scen muzycznych.

Skład zespołu: Andrzej “Szary” Szeremet – gitara, Żenia Betliński – bas, Filip Laszuk – perkusja, Tomek Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe.

5. Dzień Kobiet w Zamku Topacz

Z okazji Dnia Kobiet, Zamek Topacz zaprasza wszystkie Panie w dniach 6 Marca (SOBOTA), 7 Marca (NIEDZIELA), 8 Marca (PONIEDZIAŁEK) do Muzeum Motoryzacji oraz do Parku Iluminacji. W tych dniach Panie mają wstęp wolny do obu atrakcji.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy pobrać darmowy bilet elektroniczny ze strony internetowej organizatora.

6. Przegląd filmowy „Z perspektywy kobiet” – Dolnośląskie Centrum Filmowe

„Z perspektywy kobiet” – to przegląd filmów, które z różnych perspektyw odsłaniają kobiece fascynacje, problemy i emocje. Pokazom towarzyszyć będą również spotkania i dyskusje z nietuzinkowymi kobietami.

Program przeglądu:

5 marca 2021

Wystawa prac Patrycji Mastej pt. „DZIKIE CIAŁO”

6 marca 2021

15:00 | „AMY” reż. Asif Kapadia

17:15 | Spotkanie z Justyną Szafran

18:00 | „JUDY” reż. Rupert Goold

20:30 | „WHITNEY” reż. Kevin Macdonald

7 marca 2021

15:00 I „KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ” Benedikt Erlingsson

17:15 I „OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA” Emerald Fennell

19:00 I Dyskusja nt. przemocy wobec kobiet

20:00 I „PORTRET KOBIETY W OGNIU” Céline Sciamma

7. Wrocławski Teatr Komedia – „Damski biznes”

Bohaterki spektaklu „Damski biznes” postanowiły spełnić największe marzenie życia i z rozmachem próbują znaleźć swoje miejsce w ekscytującym i lukratywnym świecie mody. Jednak świat pełen bielizny, apaszek, modnych butów a przede wszystkim przystojnych i seksownych modeli staje się zbyt podejrzany dla mężów naszych bohaterek, statecznych zazdrosnych panów.

Ci postanawiają więc działać. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w osobliwy sposób sami staną się za chwilę częścią zwariowanej rewii strojów i kreacji, której zaczęli się przyglądać w nieoczekiwany dla siebie sposób. Wpadają więc po szyję w zabawne kłopoty i jak to w dobrej farsie im bardziej próbują się z nich wydobyć tym bardziej w nie brną.

Spektakl będzie odgrywany w niedzielę 7 marca o godz. 16:30 oraz w poniedziałek 8 marca o godz. 19:00.

 

Tekst: CWC
Foto: Pixabay