W sobotę (17 czerwca) o godzinie 22:00 ze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu wyruszy jeden z największych biegów ulicznych w Polsce – 9. Nocny Wrocław Półmaraton. Tegoroczna trasa to ponad 21 kilometrów biegu ulicami miasta, wśród okrzyków kibiców i kolorowych iluminacji.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. W tym roku zawodnicy wystartują 17 czerwca o godz. 22:00 i po zmroku przemierzą ulice miasta stu mostów. Trasa będzie mieniła się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Co roku wspaniałą atmosferę tworzą także kibice zgromadzeni na ulicach Wrocławia i Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

– Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy – m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy – informują organizatorzy wydarzenia.

Po raz pierwszy od wielu lat trasa wrocławskiego półmaratonu nie będzie przebiegała przez południową część miasta. Z jej obrębu wykluczone zostały m.in. ul. Powstańców Śląskich, al. Wiśniowa czy ul. Ślężna. W tym roku zawodnicy będą orbitowali wokół ścisłego centrum oraz Wielkiej Wyspy, dzięki czemu południe Wrocławia pozostanie otwarte dla ruchu samochodowego.

Trasa półmaratonu

Zawodnicy wystartują ze Stadionu Olimpijskiego o godzinie 22:00, a następnie pobiegną: al. Różyckiego, pl. Grunwaldzkim i dalej: Kujawską, Pułaskiego, Kościuszki, Kołłątaja, Kazimierza Wielkiego, ul. Widok, ul. Podwale, Piłsudskiego, Sądową, ponownie ul. Podwale, Nowym Światem, Grodzką, przez most Piaskowy, Sienkiewicza, przez pl. Powstańców Warszawy, most Grunwaldzki, Skłodowskiej-Curie, terenem Hali Stulecia, Kopernika, Mickiewicza i z powrotem na Stadion Olimpijski.

Objazdy dla kierowców i zmiany w rozkładach MPK

W związku z półmaratonem na kierowców będą czekały utrudnienia w ruchu. Cała trasa biegu podczas jego trwania będzie nieprzejezdna, a na poszczególnych ulicach wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Objazdami pojedzie również komunikacja miejska. Szczegóły dotyczące zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów są dostępne na stronie internetowej MPK Wrocław.

 

Foto: mat. Wrocław Nocy Półmaraton / Miejsca we Wrocławiu