W poniedziałek (22 stycznia) rozpocznie się przebudowa ulicy Wilkszyńskiej. Jak informują Wrocławskie Inwestycje, na odcinku tej ulicy od granic Wrocławia do skrzyżowania z ulicą Sieroszowską, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną. Prace potrwają 22 miesiące i będą realizowane etapami.

Ulica Wilkszyńska za dwa lata zmieni się nie do poznania. Przebudowa jest niezbędna, ponieważ przebiega tędy droga wojewódzka 336 z kierunku Wilkszyna i Pisarzowic, a stan infrastruktury pozostawia wiele do życzenia – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

Inwestycja obejmie przebudowę 2 kilometrów drogi oraz budowę nowych sieci podziemnych, chodników i dwukierunkowej drogi dla rowerów. Powstaną również nowe przystanki autobusowe i przejścia dla pieszych. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, skrzyżowania zostaną wyniesione. Wykonawca zadba też o oświetlenie drogi.

Koszt przebudowy to ponad 35 mln złotych. Część środków finansowych udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, reszta pochodzi z budżetu miasta.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje