Rampa łącząca Most Grunwaldzki z Bulwarem Kaczyńskich to jeden z projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Głównym celem inwestycji, która powstanie nieopodal gmachu Urzędu Wojewódzkiego, jest ułatwienie mieszkańcom spacerów i przejażdżek rowerowych.

Chyba wszyscy lubimy tą część naszego miasta – odnowiony bulwar Kaczyńskich, bulwar Dunikowskiego i przejście pod mostem Pokoju. To piękna i uczęszczana przez pieszych i rowerzystów trasa, która to tej pory kończyła się tuż przed mostem Grunwaldzkim, ponieważ w tym miejscu trzeba było wejść po schodach. Było to szczególnie uciążliwe dla osób starszych, osób o szczególnych potrzebach, rodziców z dziećmi w wózkach i rowerzystów. To właśnie z myślą o nich rozpoczynamy inwestycję – wyjaśnia prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Nowa trasa będzie miała 48 metrów długości i 5 metrów szerokości. Wybrany w ramach przetargu wykonawca, a mianowicie firma ROTOMAT, będzie zobowiązana do budowy chodnika i ścieżki rowerowej, zamontowania oświetlenia, wykonania nasadzeń drzew i krzewów oraz utworzenia trawników. Nowy ciąg pieszo-rowerowy pobiegnie łukiem, by ominąć zabytkowy starodrzew. Jego nawierzchnia będzie wodoprzepuszczalna.

Jak informuje prezydent Wrocławia, prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu, a inwestycja ma zostać ukończona w ciągu 3 miesięcy.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk