W najbliższy weekend na budowie mostów Chrobrego rozpocznie się ważny etap prac drogowych. W związku z przebudową skrzyżowania ulic Mickiewicza i Monte Cassino, w nocy z soboty na niedzielę (3/4 grudnia) zmieni się organizacja ruchu dla samochodów jadących w stronę Sępolna. 

Przejazd w ul. Monte Cassino w pobliżu mostu nie będzie możliwy. Zgodnie z objazdem, osoby jadące z centrum w kierunku Sępolna, będą musiały skręcić w prawo na wysokości pętli tramwajowej w dolną część ul. Mickiewicza, natomiast kierowcy jadący ze Swojczyc w kierunku Sępolna, będą musieli na wysokości pętli pojechać w lewo.

Planowane zakończenie prac to pierwszy kwartał 2023 roku. W ramach budowy nowych mostów Chrobrego wykonawca buduje blisko 700 metrów nowych jezdni i nie tylko na przeprawach. Musi przebudować jeszcze dwa skrzyżowania od strony wschodniej: ulicy Swojczyckiej z ul. Mydlaną oraz ul. Swojczyckiej z ul. Monopolową – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Budowa mostów Chrobrego kosztuje miasto ponad 70 milionów złotych. Na nowych przeprawach powstanie torowisko tramwajowe, którym docelowo pojadą tramwaje na Swojczyce – aktualnie trwa projektowanie tej trasy. Wybudowane zostaną także nowe drogi dla rowerów i chodniki, a cała infrastruktura podziemna zostanie przebudowana.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu