Umowa na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cynamonowej 40 została podpisana w czwartek (28 lipca). W ramach inwestycji powstanie nowoczesny obiekt, w którym miejsce do nauki znajdzie 1200 dzieci. Otwarcie zespołu szkolno-przedszkolnego planowane jest na 1 września 2024 roku.

To bardzo ważna inwestycja dla tego rejonu miasta. Wybudujemy szkołę i przedszkole dla dzieci z Lipy Piotrowskiej, Widawy, ale nie tylko. Dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu budżetu i dzięki temu możemy podpisać umowę na realizację tego zadania. Zapłacimy za tą placówkę blisko 87 milionów złotych. To bardzo duże pieniądze, ale wiem, że dobrze zainwestowane w młodzież i edukację. Proszę pamiętać, że koszty inwestycyjne stale rosną. Drożeje cement, stal, aluminium, materiały wykończeniowe. Wpływ na taką sytuację ma wojna na Ukrainie, pandemia, a także inflacja i sytuacja gospodarcza. Ale… Jak patrzę na ten projekt, to aż chciałoby się wrócić do szkolnej ławki i bardzo się cieszę, że taki piękny zespół szkolno-przedszkolny powstaje w tym miejscu – mówił przy podpisywaniu umowy na realizację inwestycji Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Na terenie obiektu szkolnego przeznaczonego dla 1000 uczniów powstaną: 32 klimatyzowane sale lekcyjne, 4 sale komputerowe, 2 sale do nauki języków obcych, pracownie: przyrodniczą, chemiczną, plastyczną, fizyczną oraz muzyczną, 3 świetlice, bibliotekę z czytelnią, węzeł żywienia z jadalnią.

Jeżeli chodzi o część przedszkolną, która pomieści 200 dzieci, będzie ona podzielona na 8 sal – każda z własnym węzłem sanitarnym i magazynkiem. Dodatkowo powstanie sala rekreacyjna duża z przeznaczeniem na gimnastykę korekcyjną, rytmikę czy imprezy okolicznościowe, gabinet logopedy, szatnia dla dzieci, WC ogólnodostępne dla niepełnosprawnych z przewijakiem dla niemowląt oraz zewnętrzne WC dla dzieci bawiących się na placu zabaw.

Przy szkole wybudowana zostanie duża sala gimnastyczna ok. 900 mkw – z możliwością podziału, z kieszenią sceniczną oraz z widownią na antresoli. Dodatkowo mała sala gimnastyczna ok. 350 mkw i sala do gimnastyki korekcyjnej. Przy budynkach projekt zakłada boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, do piłki nożnej, bieżnię, skocznię do skoku w dal, place zabaw i ogród – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zaplanowano także nasadzenia 248 drzew m.in. dębów, platanów, klonów, a także licznych krzewów, żywopłotów i bylin. Przy projektowaniu zespołu szkolno-przedszkolnego postawiono na ekologię – obiekt będzie miał zielone dachy i instalacje fotowoltaiczną, zagospodarowane zostaną wody opadowe, zamontowane zostaną również instalacje odzysku ciepła.

Przy ul. Cynamonowej powstanie Zespół Szkolno-Przedszkolny.

 

Foto: mat. prasowe