Na 2024 rok zaplanowane jest otwarcie nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na styku osiedli Lipa Piotrowska i Widawa. Do placówki będzie mogło uczęszczać 1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków. Prezydent Wrocławia poinformował właśnie o podjęciu decyzji dotyczącej ogłoszenia przetargu na budowę szkoły.

– Powierzchnia użytkowa szkoły podstawowej wynosić będzie ponad 5800 metrów kwadratowych. Mieścić się w niej będą m.in.: 32 sale lekcyjne, 4 komputerowe, pracowania chemiczna, plastyczna, przyrodnicza i muzyczna. Znaczną część placówki stanowić będzie duża sala gimnastyczna, której powierzchnia wynosić będzie 900 metrów kwadratowych. Docelowo będzie można ją dzielić i wykorzystywać także do aktywności kulturalnych. Posiadać będzie ona bowiem „kieszeń sceniczną” z widownią na antresoli. Z kolei tzw. mała sala przeznaczona będzie głównie do gimnastyki korekcyjnej – wyjaśnia Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Obiekt przeznaczony dla przedszkolaków również będzie w pełni zaopatrzony.

– Przedszkole będzie placówką 8 oddziałową z 8 salami wyposażonymi w węzły sanitarne. Będzie tam sala rekreacyjna do rytmiki, gimnastyki korekcyjnej oraz do organizacji imprez okolicznościowych. Nie zabraknie też gabinetu logopedycznego, sanitariatów, pomieszczeń socjalnych, przestronnej szatni, kuchni, jak i stołówki, z której korzystać będą także uczniowie – dodaje Jacek Sutryk.

Teren wokół placówki także zostanie zagospodarowany, powstaną drogi dojazdowe, chodniki, parking i stojaki na rowery. Wybudowane zostanie również wielofunkcyjne boisko sportowe do gier zespołowych, bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz place zabaw z ogrodem.

 

Dokumenty dotyczące inwestycji zostaną przesłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej po Świętach Bożego Narodzenia.

 

Wizualizacje: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk