Liczba mieszkańców wrocławskiego ogrodu zoologicznego w ostatnim czasie znacznie wzrosła. Wiosenny baby boom trwa w najlepsze, co szczególnie wyraźnie widać wśród kopytnych. Z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy do obejrzenia galerii maluchów zamieszkujących zoo.

Wiosna to czas prawdziwego baby boom w ogrodach zoologicznych, także u nas we Wrocławiu. Wtedy rodzi się najwięcej młodych, a najbardziej widać to w naszym Dziecińcu, gdzie tej wiosny przyszło na świat łącznie 48 jagniąt, koźląt i źrebiąt. Dzieciniec to jedyne miejsce w naszym, gdzie można karmić i głaskać zwierzęta, dlatego cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród dzieci – wyjaśnia Weronika Skupin z Zoo Wrocław.

Ponadto na przestrzeni ostatnich tygodni w zoo zamieszkały:

  • Cztery sitatungi sawannowe, urodzone w okresie od 20 lutego do 17 maja. To średniej wielkości afrykańskie ssaki kopytne żyjące w niewielkich grupach rodzinnych.
  • Takin złoty urodzony 8 kwietnia. Rodzicami samicy są Zhaoze i Xiang.
  • Kob urodzony 8 kwietnia. To gatunek antylopy zamieszkujący tereny trawiaste w środkowej części Afryki.
  • Dwa renifery: jasny urodzony 14 kwietnia oraz ciemny urodzony 30 kwietnia. Mamą starszego samczyka jest Zuzia, a mamą młodszego Fruzia. Ojcem obu maluchów jest Blicen, przez opiekunów zwany Klausem.

Natomiast na Dziecińcu na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy przyszło na świat 48 młodych: kilkanaście kóz karłowatych, a także kozy burskie, owce czterorogie, owce kameruńskie, owce świniarki, kozy karpackie, a także m.in. 1 osioł domowy i 1 kuc szetlandzki.

Leniwiec dwupalczasty urodzony 24 lutego i odchowywany ręcznie rozwija się prawidłowo i czuje się dobrze. Z kolei nasze pingwiny przylądkowe z przedszkola trafiły na wybieg do pozostałych pingwinów i większość czasu spędzają teraz w wodzie i trzymają się razem w grupie – dodaje Weronika Skupin.

 

Foto: mat. prasowe Zoo Wrocław