W najbliższą sobotę (29 lipca) zmienią się rozkłady poszczególnych linii tramwajowych i autobusowych. Jak informuje MPK, będzie to związane z zaplanowanymi remontami torowisk oraz kolejnym etapem prac związanych z przebudową istniejącej sieci ciepłowniczej w ulicy Kazimierza Wielkiego. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

1.) Kolejny etap przebudowy istniejącej sieci ciepłowniczej w ulicy Kazimierza Wielkiego.

Od soboty (29 lipca) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowych K, 243, 245, 247, 248, 253 i 257, które powrócą na swoje trasy przez ulicę Kazimierza Wielkiego.

Komunikacja tramwajowa na ulicy Kazimierza Wielkiego będzie kursowała bez zmian.

2.) Zakończenie prac związanych z remontem cząstkowym mostu Piaskowego oraz rozpoczęcie prac związanych z wymianą krzyżownicy torowej na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

Od soboty (29 lipca) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 5, 6, 7, 8, 9, 11, 15, 17, 20, 23, 31 i 70.

Linia 5

„Piątka” jadąca z Księża Małego w kierunku Oporowa będzie kursowała objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej przez Dworzec Główny i ulicę Kołłątaja do Księża Małego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kromera do pętli Krzyki, zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, tramwaje pojadą od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 7

„Siódemka” jadąca z pętli Poświętne do pętli Klecina, zostanie skierowana objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, linia pojedzie od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 8

„Ósemka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu.

Linia 9

Tramwaje linii 9 również powrócą na swoją stałą trasę przejazdu.

Linia 11

Tramwaje linii 11 jadące z pętli Kowale do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim będą kursowały objazdem od ulicy Skargi przez ulicę Teatralną, plac Teatralny, ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Skargi.

Dodatkowo tramwaje linii 11 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 17

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach pojadą objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Skargi.

Dodatkowo tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Linia 20

„Dwudziestka” w obu kierunkach pojedzie objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powrócą na trasę w obu kierunkach przez most Piaskowy i mosty Młyńskie.

Nadal z powodu remontu torowiska na ulicy Legnickiej, tramwaje jadące w kierunku ulicy Robotniczej, od placu Dominikańskiego będą kursowały objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Jana Pawła II, ulicę Legnicką do przystanku „Dolmed”, a z powrotem – kierunku Kromera – przez ulicę Śrubową, Marchijską i dalej swoją trasą przez plac Orląt Lwowskich i ulicę Podwale.

Linia 31

Tramwaje linii 31 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 70

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Dworzec Nadodrze – Park Południowy – Dworzec Nadodrze.

Etap prac na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej potrwa około 5 tygodni.

3.) Kolejny etap remontu torowiska na ulicy Kosmonautów.

W związku z kolejnym etapem prac związanych z remontem torowiska na skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów i Złotnickiej oraz Kosmonautów i Wschowskiej, od soboty (29 lipca) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10 i 20.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skrócone do pętli na Pilczycach.

Komunikacja zastępcza na LEŚNICĘ

Na wyłączonym z komunikacji tramwajowej odcinku Pilczyce – Leśnica – Pilczyce komunikację zastępczą zapewnią autobusy linii 733, które będą kursowały w relacji pl. Jana Pawła II – Leśnica – pl. Jana Pawła II.

Linia będzie kursowała z częstotliwością co 7,5 minuty.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 29-30.07.2023r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 31 lipca 2023 roku.

Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Kosmonautów w rejonie skrzyżowania z ulicą Złotnicką oraz z ulicą Wschowską, od 31 lipca 2023 roku (poniedziałek) tramwaje linii 3, 10 i 20 powrócą na trasę do Leśnicy.

Kursy linii okresowej 733 zostaną skrócone i będą realizowane w relacji pl. Jana Pawła II – Pilczyce – pl. Jana Pawła II, a autobusy linii 148 i 253 nadal będą kursowały objazdem przez ulicę Wielkopolską i Rawicką.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu