Zagospodarowanie skweru przy ul. Hubskiej to pomysł mieszkańców miasta, zgłoszony przez nich do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczęły się na początku czerwca, a od kilku dni teren jest już dostępny dla psów i ich właścicieli.

Głównym założeniem projektu „Psia Hubka” było stworzenie miejsca integracji mieszkańców miasta oraz ich czworonożnych pupili. Poza psim wybiegiem, w ramach inwestycji wykonano nowe nasadzenia zieleni, wyremontowano alejkę, a także zamontowano oświetlenie.

Jak informuje firma Ikropka, odpowiedzialna za projekt „Psiej Hubki”, na zagospodarowanym terenie pojawiły się urządzenia dla psów, takie jak rampa do biegów, kręgi do skoków, słupki do ćwiczeń slalomów itp. Ponadto udało się uporządkować komunikację, w tym ścieżki, oświetlenie skweru, wyposażenie w ławki i śmietniki oraz karmniki dla ptaków. Nasadzono również nowe drzewa – dokomponowane do istniejącego układu zieleni na skwerze, a także wykonano dla nich osłony, chroniące je przed moczem psów.

„Psia Hubka”, mieszcząca się na skwerze pomiędzy ul. Hubską, ul. Dawida i ul. Gajową, została oddana do użytku mieszkańców 2 września.

Trwa budowa „Psiej Hubki”, czyli nowej atrakcji dla czworonogów.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk