Czytelnicy tygodnika „Newsweek” wybrali 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków. Na liście znaleźli się m. in. politycy, sportowcy, dziennikarze, aktorzy, a także piosenkarze. Doceniony przez głosujących został również prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który uplasował się na setnej pozycji i tym samym zamyka ranking.

Plebiscyt „Newsweeka” składał się z dwóch etapów:

  • Pierwszy, trwający od 29 listopada do 27 grudnia 2021 r. obejmował internetowe głosowanie czytelników, którzy co 24 godziny mogli wytypować 10 najbardziej wpływowych ich zdaniem Polaków i Polek. Dzięki ich głosom powstała lista 100 kandydatów do rankingu.
  • Drugi, w ramach którego kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli redakcji „Newsweeka” stworzyła własną listę najbardziej wpływowych osób w kraju.

Ostateczny ranking powstał po podliczeniu punktów przyznanych w obu etapach. Tym samym, najbardziej wpływowym Polakiem okazał się Donald Tusk (szef PO), na drugim miejscu znalazł się Adam Bodnar (były RPO), a podium zamknął Jerzy Owsiak, znany ze swoich działań w ramach WOŚP.

Na liście wpływowych rodaków, a dokładnie na setnym miejscu, pojawił się również prezydent Wrocławia.

Jasne, że cieszy fakt bycia w pierwszej setce plebiscytu NEWSWEEKA na 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków. I wprawdzie to mnie dotyczy, ale traktuję to jako uznanie dla naszej wspólnej pracy i dla Wrocławia, z którego stale możemy być dumni. Dziękuję – podsumował wyróżnienie w swoich mediach społecznościowych Jacek Sutryk.

Pełna lista 100 najbardziej wpływowych Polaków i Polek „Newsweeka” dostępna jest TUTAJ.

 

Foto: mat. prasowe