O zaginieniu 27-letniej wrocławianki informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zakończyły się tragicznie, a ciało kobiety odnaleziono w niedzielę (18 czerwca). O wszczęciu śledztwa w tej sprawie poinformował minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

Anastazja pochodziła z Wrocławia, a na wyspie Kos przebywała ze swoim partnerem w celach zarobkowych. W dniu wolnym od pracy kobieta postanowiła wyjść na drinka. W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 czerwca) poznała na mieście kilku mężczyzn pochodzących z Bangladeszu. Jeden z nich miał odwieźć ją do domu, o czym poinformowała telefonicznie swojego chłopaka, jednak nie dotarła do mieszkania, a partner zgłosił jej zaginięcie.

Greccy policjanci rozpoczęli poszukiwania i śledztwo, w trakcie którego dotarli do poznanych przez Anastazję mężczyzn, a następnie zatrzymali podejrzanych. Jeden z nich przyznał się, że wykorzystał seksualnie pijaną 27-latkę, a następnie wyprowadził ją na zewnątrz i odszedł. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna chciał opuścić wyspę, ponieważ następnego dnia zakupił bilety lotnicze do Włoch.

W sobotę (17 czerwca), w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny z Bangladeszu, odnaleziono porzucony telefon komórkowy Anastazji. Udało się również zidentyfikować kobietę na nagraniu z monitoringu zamontowanego w jednym z lokali. Ostatecznie w niedzielę (18 czerwca) około godz. 19:00 czasu lokalnego, na wyspie Kos w rejonie jeziora Alikes odnaleziono ciało 27-latki owinięte workiem. Tożsamość kobiety została potwierdzona przez rodzinę i partnera kobiety.

Poza działaniami prowadzonymi przez greckie służby, śledztwo rozpocznie się również na terenie Polski.

W związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji poleciłem wszczęcie śledztwa. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Prokuratorzy niezwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego – poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

 

Foto: Foto: Facebook/Zaginieni przed laty