Za wysokimi murami porośniętymi gęstym bluszczem kryje się jedno z najbardziej tajemniczych miejsc we Wrocławiu. Stary Cmentarz Żydowski, bo o nim mowa, skrywa wiele sekretów, które odkryjecie podczas jedynej takiej wycieczki!

Czy wiecie gdzie we Wrocławiu znajduje się piramida?
Komu zawdzięczamy powstanie wrocławskich tramwajów?
Dlaczego na żydowskich nagrobkach znajdują się świeckie symbole?

                                                                                                  

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas spaceru z przewodnikiem, podczas którego poznacie fascynujące historie na temat przedwojennego Wrocławia, posłuchacie anegdot na temat jego dawnych mieszkańców, a także dowiecie się, skąd się wziął zwyczaj kładzenia kamieni na macewach. Przewodnik z pewnością zdradzi także dlaczego wrocławski kirkut tak bardzo się różni od ortodoksyjnych cmentarzy spotykanych w większej części Polski i co ma z tym wspólnego społeczny ruch haskala.

VIP Travel Wrocław zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem Starego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Ślężnej, które odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o godzinie 12:00.

Koszt wycieczki: 10 zł.

Zgłoszenia udziału w zwiedzaniu prosimy przesyłać mailowo do dnia 24.08.2016 (środa) na adres biuro@viptravelwroclaw.pl podając w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu. W tytule maila prosimy wpisać „Stary Cmentarz Żydowski 25.08”.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/323040931373504/

KONKURS:

Mamy dla Was do rozlosowania podwójne zaproszenie!

Aby wziąć udział w konkursie należy zostawić dowolny komentarz pod tym artykułem.

Spośród osób, które zostawią komentarz wylosujemy zwycięzce!

Wyniki konkursu ogłosimy 22.08.16 (poniedziałek) o godz: 22:00.

Do dzieła! ;]