Ten weekend we Wrocławiu, jeżeli chodzi o organizowane wydarzenia będzie wyjątkowy, bo mikołajkowy. Z okazji święta, które przypada na 6 grudnia, będzie można m. in. podziwiać Mikołaje na motocyklach, wziąć udział w Festynie Mikołajkowym, czy obejrzeć mecz siatkówki zupełnie za darmo.

1. Moto Mikołaje Wrocław 2021

05.12.2021 odbędzie się święto WSZYSTKICH motocyklistów, którym na sercu leży uszczęśliwienie dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania przy ul. Lekcyjnej 29. Organizatorzy przejazdu poprosili dyrekcję oraz wychowawców dzieci i młodzieży z ośrodka o pomoc w przygotowaniu listów marzeń dla motocyklowych Mikołajów.

– Jako, że jest to kolejna, siódma już edycja Moto Mikołajów we Wrocławiu, grono naszych przyjaciół i ludzi wielkiego serca z roku na rok się powiększa, stąd też mamy nadzieję, że tym razem również uda nam się spełnić marzenia dzieci. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu i wsparcia dzieciaczków z Domu Dziecka – zachęcają organizatorzy.

Motocykliści będą zbierać się na placu przy Kościele Marii Magdaleny od godziny 10:30, natomiast o godzinie 12:00 parada ruszy do Domu Dziecka przy ul. Borowskiej. O godzinie 13:00 odbędzie się m. in. rozdanie nagród dla najładniej ozdobionych motocykli Moto Mikołaja i Moto Mikołajki.

Kiedy: niedziela 5 grudnia, start o godz. 12:00
Gdzie: plac przy Kościele Marii Magdaleny (Wita Stwosza/Szewska/Łaciarska)

2. Mikołajki na Zajezdni Popowice

Podczas wydarzenia będzie okazja, by zobaczyć zabytkowe tramwaje i autobusy, podpatrzeć postępy w remontach tramwaju-opryskiwacza i doczepy Konstal ND, posłuchać o wrocławskich tramwajach gospodarczych oraz przejechać się zabytkowym autobusem.

Szczegółowy plan atrakcji:
– wykład Tomasza Szymczyszyna o wybranych aspektach historii komunikacji autobusowej we Wrocławiu – godz. 13:00,
– wykład Tomasza Sielickiego o tramwajach gospodarczych – godz. 15:00,
– zwiedzanie Zajezdni Popowice z Krzysztofem Kołodziejczykiem jako przewodnikiem – godz. 12:00, 13:15, 14:00, 15:15,
– przejazdy zabytkowym autobusem – odjazdy z zajezdni o godz. 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 14:15, 14:45, 15:15, 15:45.

Kiedy: sobota 4 grudnia, godz. 12:00-16:00
Gdzie: Zajezdnia Popowice, ul. Legnicka 65

3. Mikołajki z Gwardią Wrocław

– Chemeko-System Gwardia Wrocław wraca do Hali Orbita! Po trzech wyjazdowych sprawdzianach, na Gwardzistów czeka domowy test. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża niewygodny rywal – Lechia Tomaszów Mazowiecki. Kibice zobaczą to spotkanie całkowicie za darmo, a na fanów czeka wiele niespodzianek, mikołajkowych niespodzianek! – zachęcają organizatorzy.

Dla pierwszych 900 kibiców przygotowano mikołajkowe upominki, a mianowicie książki.

Kiedy: niedziela 5 grudnia, godz. 18:00
Gdzie: Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

4. Mikołajki z MPK

Wrocławski przewoźnik zaprasza wszystkich do magicznego zimowego zagajnika, który powstanie w Zajezdni Borek.

– Co prawda reniferów nie będzie, ale w tym roku sanie św. Mikołaja napędzane będą reniferami mechanicznymi, czyli dwoma nowymi Moderusy Gamma 2. Zaprezentujemy je podczas naszej zabawy. Oprócz św. Mikołaja w naszym magicznym lasku znajdziecie: dziadka do orzechów, wielkie dmuchane bałwany, a nawet niedźwiedzia polarnego. Wszystkie zmarźluchy będą mogły ogrzać się w prawdziwym pokoju św. Mikołaja. Na miejscu czekać będą słodkości i gorąca zimowa herbata. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych – informuje MPK Wrocław.

Kiedy: niedziela 5 grudnia, godz. 11:00-14:00
Gdzie: Zajezdnia Borek, ul. Powstańców Śląskich 209

5. Festyn Mikołajkowy na terenie Starej Jednostki Wojskowej

– Grudzień to miesiąc pachnący piernikiem, cynamonem, korzennymi przyprawami i choinką. Zacznijmy ten przyjemny dla wszystkich czas już w sobotę 4 grudnia podczas mikołajkowego festynu! – zachęcają organizatorzy.

W programie między innymi:
– 11:30-12:30 spotkanie z psychologiem zwierzęcym oraz ekspertem do spraw zwierząt,
– 13:00 prezenty dla dzieci z okazji mikołajek,
– około 14:00 warsztaty kulinarne.

Dodatkowo podczas całego wydarzenia: quiz z wiedzy o Wrocławiu, animacje dla dzieci, gry i zabawy, m.in archery tag oraz wiele innych atrakcji.

Kiedy: sobota 4 grudnia, godz. 11:00-17:00
Gdzie: siedziba fundacji Weź Pomóż – teren Starej Jednostki Wojskowej Nr 1946 przy ul. Poznańskiej 58

6. Mikołajkowy Spacer w Hali Stulecia

– Ile metrów musiałby pokonać w swoich saniach Święty Mikołaj, gdyby chciał okrążyć kopułę Hali Stulecia? W jakim celu powstała Iglica i gdzie znajdowała się w przeszłości najwyższa bożonarodzeniowa choinka w Europie?  Ilu pomocników Świętego Mikołaja zmieści się w Hali Stulecia? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie świątecznego spaceru po zakamarkach kompleksu Hali Stulecia – wyjaśniają organizatorzy.

Liczba miejsc ograniczona. Na mikołajkowy spacer obowiązują zapisy.
Rezerwacja mailowa: edukacja@halastulecia.pl lub telefoniczna: 511 146 221.

Kiedy: niedziela 5 grudnia, godz. 12:30-13:30
Gdzie: Hala Stulecia (wejście D9), ul. Wystawowa 1

 

Foto: Moto Mikołaje Wrocław