27-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu Wrocław-Fabryczna. Zgodnie z ich ustaleniami, sprawca działał metodą „na klamkę” – chodził po klatkach schodowych i sprawdzał, które drzwi są otwarte, po czym zabierał z wnętrza cenne przedmioty. Działał głównie na osiedlu Popowice.

Na początku 2023 roku w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy mieszkańców wrocławskich Popowic, którzy ostrzegali się wzajemnie przed złodziejami grasującymi w ich blokach. Metoda działania włamywaczy była taka sama – łapali za klamki, a następnie, jeżeli drzwi nie były zamknięte, wchodzili do środka i wynosili cenne przedmioty.

Jedno z nagrań, przedstawiające podejrzanego mężczyznę, pojawiło się na facebookowym profilu MojePopo. Na filmie widać mężczyznę w kapturze, trzymającego torbę, który naciska klamki w drzwiach kolejnych mieszkań.

Po otrzymaniu licznych zgłoszeń od mieszkańców sprawą zajęli się Policjanci, którzy w niedzielę (8 stycznia) opublikowali informację o zatrzymaniu 27-latka.

Funkcjonariusze Komisariatu Wrocław-Fabryczna zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o okradanie mieszkań. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawca od pewnego czasu chodził po klatkach schodowych i chwytał za klamkę, sprawdzając, czy mieszkanie jest zamknięte. Kiedy stwierdził, że drzwi są otwarte, to zabierał z wnętrza cenne przedmioty. Działał w ten sposób między innymi na terenie Popowic. Policjanci analizują wszystkie okoliczności tej sprawy i weryfikują zebrany materiał dowodowy. Sprawa jest rozwojowa – wyjaśnia podkom. Wojciech Jabłoński z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu.

 

Foto: Facebook/MojePopo