We wtorek 3 listopada, na terenie miasta odbędą się dwa protesty przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego – rowerowy i pieszy.

Protest rowerowy pod hasłem „CZAROWNICE NA ULICE!!! Sabat Rowerowy”, rozpocznie się o godz. 18:00 na Placu Wolności. Organizatorzy apelują do wszystkich uczestników, aby cały czas trzymali się razem, posiadali lampki rowerowe na przód i tył, a także by zaopatrzyli się na przykład w trąbki, bębny, głośniki, gwizdki, tak by podczas przejazdu było głośno.

Początek protestu pieszego również przewidziany jest na godz. 18:00. Jego hasło przewodnie to: „Wrocławskie lwice wychodzą na ulicę!”. Jak można przeczytać w opisie wydarzenia: „Walczymy w imieniu wszystkich kobiet i osób z macicami, które żądają liberalizacji prawa aborcyjnego. Będziemy tu dla matek i bezdzietnych. Wierzących i ateistek. Będziemy tu dla lekarek, kelnerek, robotnic, gospodyń domowych, pracownic seksualnych, nauczycielek, sprzedawczyń, policjantek, inżynierek, pań z warzywniaka, dyrektorek, artystek, fryzjerek, pielęgniarek i kobiet wykonujących inne zawody, które łączy wiara w samostanowienie o własnym ciele. Ochrona prawa człowieka dotyczy nas wszystkich! Na blokadę zapraszamy każdą z Was. Siądźcie z nami!”.

Ze względów bezpieczeństwa, trasy obu protestów nie są znane. W przypadku przejazdu rowerowego, kilka osób na czele będzie prowadziło cały peleton, natomiast punkt zbiórki osób, które chcą wziąć udział w przemarszu, zostanie ujawniony tuż przed jego rozpoczęciem.

Tekst: CWC