Wyznaczanie płatnych miejsc postojowych na Tarnogaju rozpoczęło się pod koniec ubiegłego roku. Jak informował wtedy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, o objęcie osiedla Strefą Płatnego Parkowania zabiegała Rada Osiedla. Opłaty za postój zaczną obowiązywać w poniedziałek (12 lutego).

– Mamy olbrzymi problem z parkowaniem na osiedlu i nie możemy tłumaczyć wszystkiego niewystarczającą liczbą miejsc parkingowych – mówił w zeszłym roku Krzysztof Mazurkiewicz, przewodniczący zarządu osiedla Tarnogaj. – Zastawione chodniki, przejścia dla pieszych, rozjeżdżone zieleńce to nie tylko brak poszanowania prawa, ale przede wszystkim swoich sąsiadów. Priorytetem są auta mieszkańców, zameldowanych na terenie osiedla – tłumaczył.

ZDiUM wyznaczył 600 miejsc na następujących ulicach: Paczkowskiej, Jesionowej, Otmuchowskiej, Pięknej, Nyskiej, Sernickiej i Henrykowskiej. Zamontowano również 32 parkomaty.

Zakończyła się większość robót drogowych związanych z wdrażaniem płatnych miejsc oraz zmianami organizacji ruchu. Końcowe prace brukarskie i inne drobne prace wykończeniowe potrwają jeszcze ok. 4 tygodni – wyjaśnia ZDiUM.

Wszystkie wymienione powyżej ulice znajdują się w Strefie Płatnego Parkowania, w której opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Wrocławia opłaty za postój wnoszone w parkomatach, aplikacjach mobilnych lub Blikiem wynoszą:

  • pierwsza godzina – 3 zł,
  • druga godzina – 3,10 zł,
  • trzecia godzina – 3,30 zł,
  • czwarta i każda kolejna godzina – 3 zł.

Można je wnosić w parkomatach gotówką, blikiem, za pomocą aplikacji mobilnych (SkyCash, AnyPark, mPay) lub przez zakup abonamentu.

Zameldowani mieszkańcy podstref mogą kupić abonament w korzystnej cenie. Przykładowo, dla pierwszego auta, są to następujące kwoty:

  • 10 zł za miesiąc,
  • 50 zł za pół roku,
  • 100 zł za rok.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu