Niemal 2-hektarowe podwórko w kwartale ulic Nowowiejskiej, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej przejdzie dużą metamorfozę w ramach projektu „Zieleń to życie, ruch to zdrowie” zgłoszonego przez mieszkańców do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak informuje Zarząd Zasobu Komunalnego, inwestycja będzie realizowana etapami.

Przebudowa rozpocznie się od stworzenia strefy dla najmłodszych mieszkańców, czyli placu zabaw i otaczającej go zieleni.

Pojawi się sieć do wspinaczki, urządzenia do balansowania, deska sprężynowa oraz tablica integracyjna. Alejki otaczające plac zabaw będą jak trasa rowerowa – wygodne do jeżdżenia na rolkach czy hulajnogach i pełne znaków drogowych umożliwiających naukę podstawowych zasad ruchu drogowego – wylicza ZZK.

Wykonawca zadba również o istniejącą zieleń oraz nowe nasadzenia. Ustawione zostaną elementy małej architektury, takie jak: ławki, stojaki dla rowerów oraz kosze parkowe uwzględniające segregację oraz specjalne na psie odchody.

Kolejny etap prac zakłada powstanie strefy dla młodzieży z mini skateparkiem, a także strefy seniora z prostymi urządzeniami do ćwiczeń i rekreacji na powietrzu oraz zewnętrznej siłowni.

Przetarg na wykonanie pierwszego etapu zostanie ogłoszony jeszcze tej wiosny.

Wizualizacje: mat. Pracownia AKT