Na wrocławskich Maślicach powstał Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt, w którym zamieszkają nie tylko psy, ale także ich opiekunowie tymczasowi. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce i prawdopodobnie jedna z nielicznych na świecie. Jej inicjatorem jest Grupa Ratuj, która od 2018 roku pomaga bezdomnym zwierzętom. Aktualnie trwa poszukiwanie kandydatów na opiekunów – zgłosić może się każdy, kto kocha zwierzęta i chce się nimi zajmować.

Do dyspozycji opiekunów będą komfortowe pokoje oraz wyposażone części wspólne. Mieszkańcy Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt będą prowadzić normalny tryb życia – chodzić do pracy czy na uczelnię, a dodatkowo, poza codziennymi obowiązkami, każdy z opiekunów zajmie się powierzonym mu psem, socjalizując go.

Jesteś idealnym kandydatem, jeśli kochasz zwierzęta i jesteś raczej towarzyszką duszą. Będziesz mieć swoją prywatną przestrzeń, ale zamieszkasz w domu, w którym będzie dużo zwierząt na wspólnej przestrzeni i będą obecni też inni ludzie o podobnych zainteresowaniach. Do dyspozycji będzie też wspólna przestrzeń do dyskusji i duża dawka pozytywnej energii. To miejsce, w którym będziesz mógł bez ograniczeń pomagać zwierzakom i dawać Równe Szanse wszystkim zwierzętom bez względu na ich przeszłość – wyjaśnia Grupa Ratuj.

Minimalny okres zamieszkania w domu to 12 miesięcy, zatem decyzja musi być przemyślana.

Niestety, nie jesteśmy w stanie utrzymać sami tej inicjatywy, dlatego najem pokoi jest płatny. Będzie to jednak znacznie niższa opłata niż przeciętne wynajęcie pokoju we Wrocławiu. Duży, ponad 20-metrowy pokój kosztuje 800 zł za miesiąc, mniejszy, 16-metrowy to koszt 700 zł za miesiąc. Poza tym nie ponosisz żadnych innych opłat. Zyskujesz znacznie na kosztach najmu, a jedyne czego od Ciebie wymagamy to opieki nad powierzonym psem i uprzejmości dla współlokatorów – dodaje Grupa Ratuj.

Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt znajduje się przy ul. Rędzińskiej 59. Bliskość terenów spacerowych i panująca wokół cisza to dodatkowe atuty. Ankieta, za której pośrednictwem można zgłosić chęć zamieszkania w socjalnym domu dla zwierząt, jest dostępna na profilu: https://www.facebook.com/GPZRatuj

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 kwietnia bieżącego roku, natomiast otwarcie placówki zaplanowano na 6 kwietnia w godzinach 10:00-15:00. Na miejscu będzie można porozmawiać z wolontariuszami o idei tego projektu, działaniach stowarzyszenia, podopiecznych do adopcji i innych formach pomocy. Odbędzie się również bazarek na rzecz podopiecznych Grupy Ratuj.

dom dla skrzywdzonych zwierzat 3

 

Foto: mat. Grupa Ratuj