Jak informują Wrocławskie Inwestycje, na sobotę (30 grudnia) zaplanowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową przystanków tramwajowych przy ul. Mickiewicza – na wysokości ul. 8 maja i Alei Wielkiej Wyspy. Ze względu na konieczność wyłączenia przystanków z ruchu, wprowadzone zostaną zmiany tras linii tramwajowych nr 9, 12 i 17.

Inwestycja obejmie nie tylko przebudowę przystanków, ale także remont części torowiska, budowę przejazdu rowerowego i przejścia dla pieszych przez torowisko oraz przebudowę sieci znajdujących się w pobliżu. Prace mają na celu poprawę infrastruktury dla pasażerów, pieszych oraz rowerzystów w obrębie tego skrzyżowania.

Remont potrwa około 6 tygodni.

Zmiany w rozkładach MPK od soboty (30 grudnia)

Tramwaje linii 9 zostaną skrócone do przystanku tymczasowego „8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 17 od ulicy Sienkiewicza pojadą objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do przystanku tymczasowego „8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 12 zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Obsługę komunikacyjną do pętli Sępolno będą zapewniały autobusy linii 115 i 143, do których będzie można przesiąść się w obrębie skrzyżowania ulicy Mickiewicza i alei Paderewskiego lub na placu Grunwaldzkim.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 12 lub 17, będą mogli kontynuować podróż autobusami linii 115, 145 i 315 na odcinku pl. Grunwaldzki – Sępolno – pl. Grunwaldzki oraz autobusem linii 143 na odcinku 8 Maja – Sępolno – 8 Maja.

Powyższa zasada będzie również obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem,
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje