O tym, że plac Nowy Targ zamieni się w zieloną oazę, informowaliśmy w połowie czerwca bieżącego roku. Zarząd Zieleni Miejskiej posiadał już wtedy komplet uzgodnień i pozwoleń dla projektu, dzięki któremu zazieleni się plac zlokalizowany w centrum Wrocławia. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert złożonych w ramach przetargu.

Drzewa na pl. Nowy Targ coraz bliżej. ZZM otworzył oferty  w przetargu na to zadanie. Wpłynęły dwie. Jesteśmy zdeterminowani, by jedną z nich wybrać. Trwa ich sprawdzanie – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Zielony Wrocław.

172 drzewa, ponad 27 tysięcy bylin, blisko 13 tysięcy traw, 23 tysiące roślin cebulowych – w sumie ponad 63 tysiące roślin zostanie nasadzonych na placu Nowy Targ.

Niezbędna do tego jest częściowa rozbiórka istniejącej nawierzchni z kostki i płyt, wykonanie nowych warstw technologicznych opartych na systemie zielonego dachu. W ramach tego założenia zostanie on wypełniony substratem glebowym (specjalne podłoże zamiast ziemi). Do tego wykonanie: przyłącza wodociągowego, systemu automatycznego nawadniania, remont oraz wyposażeniem terenu w nowe elementy małej architektury, modernizacja układu oświetlenia, punkty zasilania pod food trucki – wylicza Zielony Wrocław.

Jeżeli trwające postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych kilku tygodni, zadanie zostanie zakończone wiosną 2024 roku.

 

Wizualizacja: mat. ZZM Wrocław