W sobotę 15 maja, na gości otworzyły się miejskie plaże oraz ogródki gastronomiczne przy wrocławskich restauracjach i kawiarniach. Zgodnie z planem luzowania obostrzeń, od dziś możliwe jest również zajęcie stolika wewnątrz lokalu.

Otwarcie ogródków przy lokalach gastronomicznych było momentem, na który czekali zarówno restauratorzy, jak i goście spragnieni wrażeń kulinarnych i zjedzenia posiłku poza domem. Niestety pogoda w ostatnim czasie jest bardzo kapryśna, więc możliwość spędzenia czasu w ogródku nie zawsze jest możliwa.

Od dziś wszystko się zmieni, a deszcz czy wiatr nie odbiorą wrocławianom możliwości zjedzenia czegoś pysznego w restauracji, czy wybrania się na kawę i ciastko do kawiarni. Zgodnie z decyzją rządu, od piątku 28 maja lokale gastronomiczne mogą udostępniać swoim gościom stoliki zlokalizowane również wewnątrz.

Weekend nadchodzi wielkimi krokami, warto więc zarezerwować miejsce w ulubionej knajpie, ponieważ na ten moment, maksymalne obłożenie w każdej restauracji i kawiarni to tylko 50% stolików.

 

Foto: Pixabay