Craft Open Wrocław to otwarta sekcja Craft Music Festival, gdzie zaprezentują się młodzi, niszowi twórcy, a najlepsi wykonawcy zagrają na scenie ze znanymi artystami. Wydarzenie ma być okazją do spotkania ludzi, którzy cenią niecodzienne rzeczy i niezwykłych twórców. Aby tak potrzebne w czasie pandemii spotkanie przy dobrej muzyce mogło dojść do skutku, Fundacja Zaistniej prowadzi zbiórkę na wsparcie organizacji festiwalu Craft Open Wrocław. Każdy wpłacający staje się Mecenasem Craftu.

Założeniem Craft Open Wrocław jest promocja początkujących artystów. W tym celu 2-4 lipca we Wrocławiu 18 zespołów wystąpi przed jury i publicznością. Zwycięska trójka wystąpi podczas Craft Music Festival obok artystów takich jak Kamil Bednarek, KARAŚ/ROGUCKI, czy Ania Karwan. Craft Open Wrocław powstał, by wspierać nie tylko muzyków, ale także twórców rzemieślniczych. Dzięki temu wydarzeniu będą mieli oni szansę zaprezentować swoje produkty na stoiskach rozmieszczonych w pobliżu sceny.

Craft Open Wrocław to wydarzenie, gdzie spotkamy się wokół słowa open – mówi Dorota Witwicka, prezeska Fundacji Zaistniej. – Już w lipcu podczas festiwalu pragniemy dać młodym artystom oraz małym przedsiębiorcom realną szansę pokazania swojego talentu, determinacji i odwagi w dążeniu do celu. Naszym zadaniem jest im pomóc w tej podróży po upragniony sukces – dzielenie się swoją pasją i zdobycie wiernego grona przyjaciół, słuchaczy i klientów. Chcemy, aby nasze wydarzenie było miejscem, gdzie w jednym czasie gromadzą się ludzie chcący mieć szansę oraz ci, którzy chcą tę szansę dać innym – na dalszy rozwój i podążanie za swoimi marzeniami. Każdy może pomóc nieprzeciętnym twórcom rozwinąć skrzydła, wpłacając na naszą zrzutkę. Dzięki temu razem stworzymy festiwal wyjątkowych twórców.

Organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń, gdzie będzie można przestać myśleć o pandemii, za to zacząć odpoczywać – przy dobrej muzyce czy degustując craftowe piwa. Wydarzenie jest objęte Patronatem Prezydenta Wrocławia.

To, co jest nam teraz potrzebne, to trochę normalności – mówi Kamil Wysoczański, organizator Craft Music Festival. – Zamierzamy tak współpracować z Fundacją Zaistniej i połączyć oba festiwale, aby dać ludziom okazję do prawdziwego relaksu w środku lata. A sam Wrocław chcemy zamienić w polską stolicę craftu.

Zbiórka Fundacji Zaistniej przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych Craft Open Wrocław, m.in. wynajem sceny wraz z obsługą, odpowiednie oświetlenie czy zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa. Organizatorzy przewidują także nagrody dla występujących podczas Craft Open Wrocław artystów, aby docenić ich zaangażowanie. Chcą także podziękować wszystkim, którzy dorzucą się do zbiórki, przygotowując niecodzienne prezenty, jak zamieszczenie imienia wpłacających na specjalnej Tablicy Darczyńców, zaproszenie na backstage czy zdjęcie z gwiazdą polskiej sceny muzycznej.

Ale to, co pozostaje najważniejsze – dopowiada Dorota Witwicka – to okazja do spotkania, gdzie będziemy cieszyć się muzyką i wyjątkowymi wyrobami twórców rzemieślniczych. Zapraszamy każdego do wzięcia udziału w Craft Open Wrocław.

Zbiórkę na Craft Open Wrocław można wspierać pod linkiem:

https://zrzutka.pl/z/craftopenwroclaw

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/927910561350089