Jak poinformowało biuro prasowe klubu, na posiedzeniu Rady Nadzorczej WKS Śląsk Wrocław SA zapadła decyzja o powołaniu Patryka Załęcznego na stanowisko Prezesa Zarządu. Nowy prezes pracował w klubie w latach 2013-2016 – najpierw w biurze prasowym, następnie w dziale marketingu i sprzedaży.

Patryk Załęczny przez ostatnie tygodnie w Śląsku Wrocław stał na czele połączonych działów marketingu i sprzedaży oraz komunikacji. W tym czasie nastąpiła zauważalna poprawa jakości bezpośredniej komunikacji klubu z kibicami, wzmocniona szeregiem dobrze odbieranych akcji promujących wydarzenia sportowe z udziałem drużyn Śląska. Stąd jestem przekonany, że sprawdzi się także na nowym stanowisku. Do pana Załęcznego będą również należały decyzje dotyczące doboru współpracowników w klubie. Śląsk to wielka marka i ważna część tożsamości naszego miasta – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Nowy prezes Śląska Wrocław pracował w klubie w latach 2013-2016, najpierw w biurze prasowym, następnie w dziale marketingu i sprzedaży. Po odejściu ze Śląska łączył obowiązki pracownika lokalnej rozgłośni radiowej, rzecznika Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu, a także współpracował z Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie prowadził zajęcia z zakresu PR-u w sporcie.

Przez kolejne lata współpracował także z Departamentem Prezydenta Urzędu Miejskiego Wrocławia i pracował m.in. w Biurze Prasowym Urzędu, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej czy Aquaparku. Ostatni rok spędził jako dyrektor ds. komunikacji i PR we wrocławskim TBS-ie.

 

Foto: mat. WKS Śląsk Wrocław