W sobotę (16 lipca) miłośnicy kolei oraz podróży starymi pociągami ponownie będą mogli wsiąść na pokład jednego z zabytkowych składów i wybrać się na wycieczkę. Do wyboru są trzy trasy o różnej długości, także każdy może wybrać coś dla siebie.

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu i Turkol.pl – Turystyka Kolejowa zapraszają na przejazdy pociągami retro w stylu lat 80. W składzie pociągu niedawno wyremontowana lokomotywa SU45-079, oliwkowe wagony przedziałowe z otwieranymi oknami oraz klasyczny wagon WARS.

W maju bieżącego roku wspomniana lokomotywa i wagony brały udział w nagraniach do filmu „Doppelgänger. Sobowtór” reż. Jana Holoubka, wzbudzając duże zainteresowanie podróżnych na Dworcu Głównym.

Pociągi specjalne zostaną uruchomione w sobotę (16 lipca) na trzech trasach:

  • z Wrocławia Głównego do Wrocławia Pracze i z powrotem: skład PODRÓŻNIK,
  • do Świdnicy Miasto przez Sobótkę i z powrotem: skład OBIEŻYŚWIAT,
  • ze Świdnicy Miasto do Jaworzyny i z powrotem: skład JAWORZYNKA.

Przejazd pociągów zaplanowano dla grupy kilkuset osób, które będą mogły rozpocząć podróż na stacji Wrocław Główny lub Świdnica Miasto lub na stacjach pośrednich: Wrocław Kuźniki, Kobierzyce, Sobótka i Sobótka Zachodnia, gdzie zaplanowano postoje.

Bilety na pociągi są biletami ryczałtowymi, obowiązują niezależnie od długości trasy, na jakiej podróżują pasażerowie. Pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc.

Szczegóły i rezerwacja biletów są dostępne na stronie internetowej [KLIKNIJ].

 

Foto: M. Jalowski