Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wiele osób cały czas zastanawia się, co podarować bliskim pod choinkę. Kolejny rok z rzędu można postawić na zimowe skarpety lub zestaw kosmetyków, jednak z całą pewnością lepszym pomysłem na kreatywny i wartościowy prezent będzie las w szkle. Taki ekosystem roślinny można mieć zawsze przy sobie i cieszyć się nim przez długie lata. Co więcej, w Nature Concept przy ul. Piłsudskiego 39 można kupić zarówno gotowe kompozycje, jak i stworzyć własny las w słoiku od podstaw. Aby umożliwić to obdarowywanej osobie, wystarczy wręczyć jej voucher na warsztaty.

Spersonalizowany las w słoiku

Własny ekosystem roślinny zamknięty w szkle to zdecydowanie wyjątkowy prezent, który można sprawić nie tylko bliskim czy przyjaciołom, ale także sobie. Każdy las w słoiku powstający w Nature Concept jest tworzony z wielką pasją i dbałością o poszczególne elementy. Najwyższej klasy gatunki roślin, niepowtarzalne, ręcznie wyrabiane szkło z zaprzyjaźnionej manufaktury, specjalistyczne podłoża w postaci piasku, żwirku czy kamyczków, starannie prowadzony etap adaptacji ekosystemu oraz „pogotowie leśne”, czyli fachowa rada i wsparcie w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. To wszystko sprawia, że kompozycje od Nature Concept są pełnowartościowym ekosystemem, a nie tylko chwilową ozdobą.

Własny las można skomponować na miejscu w sklepie lub przy pomocy kreatora internetowego. Każdy zestaw „Zrób to sam” zawiera: szkło, drewnianą zatyczkę, węgiel aktywny, ziemię, keramzyt, żwirek czarny do stworzenia górnej warstwy, pędzelek oraz szczegółową instrukcję. Poszczególne produkty, takie jak np. ziemia do roślin czy korzenie akwarystyczne można oczywiście zakupić w pracowni, przy ul. Piłsudskiego 39.

Co istotne, drewniane zatyczki także można spersonalizować, a unikalny grawer z całą pewnością sprawi, że obdarowywana osoba poczuje się wyjątkowo. Poprzez zatyczkę można przekazać swoje uczucia, złożyć życzenia lub komuś podziękować. To rozwiązanie wspaniale sprawdzi się jako alternatywa dla bukietu kwiatów (np. dla rodziców podczas ślubu) lub jako prezenty dla pracowników, wręczane przez firmy.

Zalety posiadania własnego ekosystemu zamkniętego w szkle

Poza tym, że las w szkle wygląda pięknie i ociepla wnętrze, ma też wiele innych właściwości oddziałujących pozytywnie na codzienne życie. Rośliny zamknięte w szkle wpływają na produktywność w pracy, poprawiają samopoczucie i redukują stres. Pomagają też na zmęczone oczy, warto więc postawić zielony las w pobliżu monitora. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że rośliny powodują wzrost poczucia bezpieczeństwa, dlatego stanowią idealny element wystroju pomieszczeń, w których przebywają dzieci.

Nature Concept to również miejsce, w którym osoby przeciążone sensorycznie i neuroróżnorodne (ADHD, spektrum autyzmu) mogą się zrelaksować i uspokoić zmysły. Warsztaty wyciszają, a ich uczestnicy skupiają się na czynnościach manualnych, czyli używając rąk, dbają o skoordynowane ruchy. Dodatkowo pracownię wyróżnia panujący w niej spokój i harmonia.

nature concept wroclaw 5

Idealny prezent

Odwiedzając Nature Concept przy ul. Piłsudskiego 39, można zdecydować się na jeden z gotowych, w pełni zaadaptowanych słojów. Warto podkreślić, że praca nad każdym z nich to minimum 1,5 miesiąca od zasadzenia roślin. Można również stworzyć własną kompozycję od podstaw, biorąc udział w inspirujących warsztatach. 

Warsztaty są okazją by miło i kreatywnie spędzić wolny czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Jest to doświadczenie na żywo, podczas którego dzielimy tą samą kreatywną przestrzeń. Ma to szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę czasy, w których komunikujemy się głównie przez media społecznościowe – przekonuje właścicielka pracowni Nature Concept.

Warto podkreślić, że dbanie o las w słoiku nie jest skomplikowane i poradzą sobie z nim nawet osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z roślinami. Ekosystemy podlewa się 2-3 razy w roku odstaną wodą, a przy odpowiedniej pielęgnacji z biegiem lat proces ten ogranicza się, aż do całkowitego zaprzestania podlewania.

W naszym sklepie można zobaczyć wieloletnie słoje, które od 3 lat nie są podlewane, a procesy miniaturyzacji zachwycają oczy. Więcej podobnych tajników można poznać, decydując się na nasze warsztaty – dodaje właścicielka.

Nature Concept to także warsztaty dla firm w całej Polsce, zapewniające integrację na najwyższym poziomie. Warto się na nie zdecydować, chcąc zorganizować nieszablonowe spotkanie wigilijne pracowników.

Poszukując więc idealnego prezentu świątecznego, urodzinowego lub chcąc obdarować kogoś bez okazji, by wywołać uśmiech na jego twarzy, warto zdecydować się na ofertę wrocławskiej pracowni Nature Concept. Las w słoiku zostanie z obdarowaną osobą na długi czas, a warsztaty obudzą kreatywność i pozwolą spędzić czas miło i produktywnie.

Poza ekosystemami roślinnymi, w pracowni można kupić francuskie produkty cosmic dealer, starsze od wieży Eiffla papierki Armenie, oryginalne świeczniki, czy printy.

Adres: ul. Piłsudskiego 39, Wrocław
Godziny otwarcia:

  • poniedziałek-piątek godz. 10:00-18:00
  • sobota godz. 11:00-16:00

Strona internetowa: https://natureconcept.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/natureconceptart
Instagram: https://www.instagram.com/natureconceptart/

 

Foto: mat. Nature Concept
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy.