Po raz ostatni mieszkańcy i turyści mieli okazję bawić się podczas imprezy sylwestrowej na wrocławskim Rynku w nocy z 31 grudnia 2019 roku na 1 stycznia 2020 roku. 12 miesięcy później zabawa już się nie odbyła, a taki sam scenariusz powtarzał się przez kolejne lata. Tym razem będzie podobnie, jak wyjaśnia magistrat, powodem takiej decyzji jest ograniczony budżet miasta.

Niestety cieszące się dużym zainteresowaniem sylwestrowe koncerty i tańce na Rynku znowu się nie odbędą. Jak wyjaśniło Biuro Prasowe UMW, budżet miasta był ograniczony, dlatego konieczne było skupienie się na najważniejszych zadaniach wyznaczonych na ten rok, a także realizacji trwających już inwestycji. Urzędnicy nie wykluczają, że impreza może powrócić do Wrocławia w kolejnych latach.

Warto jednak przypomnieć, że tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa aż do 7 stycznia 2024 roku. W noc sylwestrową poszczególne domki z gastronomią i napojami będą otwarte do godz. 02:00, zatem ostatni dzień w roku będzie można spędzić w świątecznej atmosferze przy grzanym winie.

 

Foto: mat. Sylwestrowo