Wiele zwierząt z lokalnych schronisk czeka na własny, ciepły dom. Wszystkie gotowe są obdarzyć nowych właścicieli bezwarunkową miłością. Develia postanowiła zorganizować akcję społeczną na rzecz pomocy czworonogom z miejscowych placówek adopcyjnych. Wyjątkową ekspozycję zdjęć będzie można oglądać od 21 lutego do 31 marca br. w Sky Tower.

„Dogowystawa” to inicjatywa, która ma wesprzeć schroniska funkcjonujące na terenie Wrocławia i okolic w działaniach obejmujących pomoc w znalezieniu zwierzętom nowych właścicieli. Każdego dnia do placówek przybywają nowi podopieczni.

Na ten moment w schronisku znajduje się ok. 85 psów. Praktycznie codziennie przyjmujemy nowe zwierzęta – podkreśla Aleksandra Cukier ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Z powodu przepełnienia opiekunowie nie są w stanie zapewnić czworonogom większej uwagi czy czułości, których tak bardzo potrzebują.

Wraz ze wzrostem ilości psów, które trafiają pod naszą opiekę, coraz bardziej odczuwamy brak czasu na realizację wielu zadań związanych z prowadzeniem fundacji – dodaje Miron Chmielewski z Fundacji Pomocy Zwierzętom MUTUZALKI.

Dlatego firma Develia, ogólnopolski deweloper będący właścicielem Sky Tower, zdecydowała się na pomoc schroniskom w zwiększeniu szans porzuconych psów na adopcję. Podczas wystawy zostaną zaprezentowane efekty sesji fotograficznych wykonanych w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu oraz Fundacji Pomocy Zwierzętom MUTUZALKI.

Poprzez naszą inicjatywę chcemy wspomóc lokalne schroniska oraz zachęcić mieszkańców Wrocławia i okolic do adopcji zwierząt. Wspieraliśmy w przeszłości Fundację Pomocy Zwierzętom MATUZALKI, teraz kontynuujemy nasze działania. Realizacja zdjęć odbyła się w przyjaznej i bezpiecznej dla psów atmosferze. Mamy nadzieję, że akcja okaże się cenną pomocą dla działalności placówek, a podopieczni schronisk będą mogli odzyskać to, co dla nich najważniejsze – bezpieczny, troskliwy i kochający dom – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager w Develia S.A.

Bezdomność zwierząt to w Polsce wciąż duży i nierozwiązany problem. Szacuje się, że tylko w schroniskach mieszka ich ponad 100 tysięcy. „Dogowystawa” to idealna okazja do zastanowienia się, jak każdy z nas mógłby przyczynić się do poprawy ich losu.

Wystawę będzie można oglądać od 21.02 do 31.03 br. w łezce eventowej Sky Tower codziennie w godzinach otwarcia centrum. Wstęp wolny.

 

Źródło: mat. prasowe