Na początku września firma Orange wystawiła na sprzedaż 9 budynków zlokalizowanych we Wrocławiu, jednak dwa z nich budzą największe zainteresowanie.

Mowa o kamienicach – jedna przy ul. Purkyniego 2, a druga zlokalizowana przy ul. Powstańców Śląskich 134-138. Pierwszy, neobarokowy budynek pochodzi z 1901 roku i mieści się w ścisłym centum miasta, przy ul. Purkyniego 2. Zabytkowa 5-kondygnacyjna kamienica ma powierzchnię 7398,88 m2, a wewnątrz znajdują się biura, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz pomieszczenia socjalne. Na początku XX wieku, kamienica pełniła funkcję budynku pocztowego, a za jej projekt odpowiedzialni byli berlińscy architekci. Wartość budynku oszacowano na 40 milionów złotych, a potencjalny inwestor może przekształcić go w hotel, akademik lub biura.

Galeria:

 

Drugi wystawiony na sprzedaż budynek to kamienica biurowa, zlokalizowana przy ul. Powstańców Śląskich 134-138. Nieruchomość ma 3 piętra, a jej całkowita powierzchnia użytkowa to 11 661,55 m2. Budynek cechuje się bogatymi walorami architektonicznymi i zdobioną elewacją. Jest to nieruchomość z dużym potencjałem na hotel, a jej wartość również szacowana jest na 40 milionów złotych.

Galeria:

1/8
Tekst: CWC

Foto: Orange