Dziś przekazano wykonawcy projektu teren pod inwestycję przy ul. Polnej 10. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2022 r. spotkamy się już na nowym kompleksie basenowym, z basenem sportowym, brodzikiem, oraz torem do nauki pływania.

Powstanie także: basen rekreacyjny, parking na 600 miejsc, stojaki na rowery, 2 sale fitness. Projektowany obiekt krytej pływalni zlokalizowany jest w miejscu istniejącego, lecz obecnie nie działającego kąpieliska, które powstało w latach 30 XX wieku przy ul. Polnej 10.

 

Nowy budynek krytej pływalni usytuowany jest w części północnej rozległej działki. Część południowa terenu przeznaczona jest pod lokalizację kąpieliska zewnętrznego, w skład którego wchodzą dwie niecki rekreacyjne o łącznej pow. lustra wody 900 m², zjeżdżalnie rurowe, rozległa plaża o nawierzchni sztucznej oraz zielone tereny rekreacyjne.

1/3

 

Teren pod budowę aquaparku na wrocławskim Brochowie realizowany jest na zlecenie Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. – wybuduje Konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. i PPUH Transcom Sp. z o.o.

Koszt całej inwestycji wyniesie ok 35 milionów złotych.

Foto: Mat. inwestora