Czas pomyśleć o dzieciach, które zamiast grać godzinami na komputerach mogłyby spędzać czas na wolnym powietrzu, realizując swoje sportowe pasje. Na Wielkiej Wyspie brakuje takich miejsc, dlatego grupa osób z Wrocławia chce to zmienić i wybudować publiczny SKATEPARK, z którego bezpiecznie będą mogły korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Skatepark ma znajdować się przy ul. Bacciarellego. SKATEPARK WIELKA WYSPA to projekt, który przewiduje budowę skateparku o pow. ok. 310 m2. Duża powierzchnia projektowanego parku daje możliwość korzystania z obiektu przez wszystkich chętnych – skaterów, rolkarzy, rowerzystów czy osób na hulajnogach.

Betonowa powierzchnia gwarantuje, że obiekt ten może przez długie lata służyć lokalnej społeczności. Warto wiedzieć, że najbliższy od nas profesjonalny skatepark znajduje się w odległości aż 11 km – przy ul.Legnickiej. Dlatego Skatepark Wielka Wyspa ma być atrakcyjną ofertą dla wszystkich mieszkańców Wielkiej Wyspy, którzy mogliby tutaj dotrzeć rowerem czy pieszo.

ELEMENTY PROJEKTU

1 x quarter
3 x podesty
1 x bank ramp
2 x grindbox
1 x poręcz
4 x elementy małej architektury jak: ławki
4 x elementy małej architektury jak: kubły na śmieci
2 x elementy małej architektury jak: stojaki na rower
1 x połączenie parkowej ścieżki z obiektem
4 x oświetlenie fotowoltaiczne – sterowane i funkcjonujące do godziny 22.00

https://www.facebook.com/SkateparkWielkaWyspa/videos/754436488326041/

Na projekt możecie zagłosować: TUTAJ

Wrocławski Budżet Obywatelski: numer 371