Linia autobusowa „P” po raz pierwszy wyjedzie na trasę w niedzielę (1 października) i będzie kursować we wszystkie weekendy do końca roku. Pilotażowy projekt jest efektem współpracy MPK Wrocław z Portem Lotniczym oraz Wydziałem Transportu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Do tej pory jedyną linią, która dowoziła pasażerów do wrocławskiego Portu Lotniczego była linia numer 106, jednak już niebawem się to zmieni. Nowa linia „P” ma być uzupełnieniem obecnej oferty komunikacyjnej związanej z obsługą lotniska i rosnącymi potrzebami w tym zakresie.

– 1 października uruchamiamy dodatkową linię autobusową „P”. Nowa linia połączy Dworzec Główny i Dworzec Autobusowy z Portem Lotniczym. Autobus jadący na lotnisko zatrzyma się na przystankach Galeria Dominikańska i Dworzec Świebodzki, w powrotną stronę na przystanku Dworzec Świebodzki kończąc bieg przy ul. Suchej. Dzięki wykorzystaniu TATu i buspasów całą trasę pokona w ok. 35 minut  – tłumaczy prezes MPK Witold Woźny.

Rozkład jazdy kursującej w weekendy linii „P” został dostosowany do czasu największego ruchu na lotnisku (pików odlotów i przylotów). Linia będzie kursować na trasie Dworzec Główny/Dworzec Autobusowy – Port Lotniczy Wrocław. Pierwszy autobus będzie rozpoczynał bieg o godz. 3:00 z przystanku Dworzec Autobusowy, a ostatni odjeżdżał będzie z Portu Lotniczego o godz. 23:49.

– Wrocławskie lotnisko obsłuży w tym roku ponad 3,5 mln pasażerów i będzie to rekordowy wynik w historii funkcjonowania Portu – mówi Karol Przywara, wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A. –  Specjalny autobus dowożący pasażerów z Dworca Głównego to jeden z elementów przygotowań do przyszłego roku, chcemy być gotowi z rozwiązaniami transportowymi na następny sezon letni. Będziemy wspólnie dążyć do tego, aby po tym pilotażu, połączenie weszło do rozkładu na stałe i z większą częstotliwością – dodaje.

Pilotażowo linia wystartuje 1 października i będzie kursować w soboty i niedziele do końca roku.

linia p na lotnisko 2

 

Foto: mat. MPK Wrocław