Przebudowa ulicy Pomorskiej i placu Staszica cały czas trwa. Wraz z początkiem kwietnia ruszy kolejny etap inwestycji, w związku z którym organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Reymonta zostanie zmieniona. Objazd będzie obowiązywał zarówno kierowców samochodów osobowych, jak i autobusy komunikacji miejskiej.

Jak informują Wrocławskie Inwestycje, zmiany wejdą w życie w nocy z soboty na niedzielę (1/2 kwietnia). Od tego momentu nie będzie możliwości wjazdu z pl. Staszica w kierunku ul. Reymonta, a także z ul. Reymonta w stronę pl. Staszica. Niemożliwy będzie również przejazd z ul. Łowieckiej w stronę pl. Staszica ani w przeciwnym kierunku.

Zachowany zostanie objazd placu Staszica i ulicy Pomorskiej w relacji północ-południe przez ul. Łowiecką i ul. Kurkową – zarówno od ul. Reymonta w stronę ul. Dubois, jak i w przeciwnym kierunku.

Zmiany w rozkładach MPK

W związku z pracami planowane jest wprowadzenie zmiany trasy tymczasowej linii autobusowej 714.

Autobusy jadące z Osobowic w kierunku Dworca Nadodrze pojadą od ulicy Reymonta przez ul. Łowiecką, Kurkową, plac Strzelecki i pl. Staszica.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Osobowic, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Dworzec Nadodrze”, który jest zlokalizowany po południowej stronie pl. Powstańców Wielkopolskich (przystanek w pobliżu poczty dla tramwajów linii nr 1, 8 i 70 w kierunku ulicy Słowiańskiej). Autobusy pojadą przez ul. Trzebnicką i Kleczkowską do ul. Reymonta.

Przebudowa ul. Pomorskiej i pl. Staszica – etap III

Przez najbliższe miesiące na skrzyżowaniu ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Reymonta wykonawca będzie przebudowywał sieci podziemne i torowisko tramwajowe. Powstanie również nowa jezdnia, oświetlenie, drogi dla rowerów, chodniki oraz przejścia dla pieszych.

Inwestycja zakończy się na początku drugiego kwartału 2024 roku. Prace są współfinansowane z Polskiego Ładu, a ich całościowy koszt to ponad 66 milionów złotych.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje