Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne postanowiło udostępnić swoją zakładową siłownię wrocławskim seniorom. Zainteresowani posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora będą mogli korzystać ze znajdujących się tam sprzętów nieodpłatnie.

Mowa o siłowni zlokalizowanej w Zajezdni Autobusowej przy ul. Obornickiej, która będzie otwarta dla seniorów od w weekendy.

Już od lutego, każdy posiadacz Wrocławskiej Karty Seniora będzie mógł poćwiczyć lub skorzystać z porady instruktora (będzie nim jeden z naszych kierowców posiadających wieloletnie doświadczenie instruktorskie). Emerytowani pracownicy MPK mogą korzystać z naszej siłowni codziennie – poinformował prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

 

Pierwsze testy sprzętów znajdujących się na terenie siłowni zostały przeprowadzone przez Króla i Królową Wrocławskich Seniorów – Pana Andrzeja i Panią Marię. W zajezdni pojawiła się również Agata Gwadera–Urlep, przewodniczącą nowo powstałej Komisji ds. Polityki Senioralnej, Zdrowia i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Wrocławia, na której prośbę siłownia zostanie udostępniona seniorom.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław