Na początku sierpnia informowaliśmy o próbach obciążeniowych, które zostały przeprowadzone na nowych przeprawach. Testy zostały ocenione pozytywnie, dzięki czemu już niebawem na nowe mosty Chrobrego zostanie przełożony ruch.

Kończymy prace konstrukcyjne przy budowie torowiska tramwajowego, które powstaje na przeprawach, a także na międzywalu. Już niebawem chcemy przełożyć ruch na nowe przeprawy. Wtedy będziemy mogli dokończyć prace w pasie drogowym, których nie możemy zrealizować pod ruchem – informują Wrocławskie Inwestycje.

Otwarcie przepraw dla kierowców planowane jest na trzeci weekend września. Pojadą nimi również autobusy MPK linii nr 115, 118, 315 i nocne 259. Z chwilą przeniesienia ruchu na mosty Chrobrego, stare mosty, znajdujące się obok, zostaną zamknięte. Możliwe, że czeka je rozbiórka, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Przypominamy, że inwestycja realizowana we wschodniej części miasta obejmuje budowę mostu Południowego (nad kanałem przeciwpowodziowym) i mostu Północnego (nad kanałem żeglugowym). Most Południowy liczy 153,51 m długości całkowitej, z kolei Północny – 75,30 m. Na mostach powstało również torowisko, po którym w przyszłości będą jeździć tramwaje.

Koszt prac to ponad 83 milionach złotych.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje