Na wrocławskich Maślicach rozpoczęła się realizacja projektu nr 328 zgłoszonego w 2020 r. do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Mowa o niemal kilometrowej trasie pieszo-rowerowej, która powstanie wzdłuż ul. Koziej – od ul. Tykocińskiej w kierunku lasu Prackiego.

Na ul. Koziej, wzdłuż rozległej łąki i alei drzew, biegnie wąski przedept wykorzystywany przez mieszkańców podczas codziennych spacerów i przejażdżek. Wkrótce zastąpi go szeroki ciąg wraz ze strefą odpoczynku. Trasa zostanie zabezpieczona słupkami przed autami, a ze względu na zielone otoczenie jej nawierzchnia będzie wykonana z kruszywa – opisuje ZDiUM.

Inwestycja obejmie budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 954 metrów i szerokości 3 metrów, remont przepustu, przesadzenie 4 drzew i odtworzenie zieleni, a także stworzenie strefy odpoczynku.

Wykonawca rozpoczął wyznaczanie i korytowanie ciągu. Ze względu na zielone otoczenie ciąg będzie miał nawierzchnię wodoprzepuszczalną. Zabezpieczymy go słupkami przed wjazdem samochodów, a na jednym z końców wybudujemy strefę odpoczynku ze stojakami, ławkami i koszami na śmieci – dodaje ZDiUM.

Zakończenie prac planowane jest na początek 2024 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad milion złotych.

 

Foto: mat. ZDiUM