We wtorek 25 maja, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała o loterii, która ma zachęcić Polaków do szczepień na koronawirusa i sprawić, by liczba zaszczepionych zwiększała się coraz szybciej. Wszystkie osoby, które wezmą udział w konkursie, mogą wygrać m. in. gotówkę.

–  Kończy się ten etap, kiedy największym wyzwaniem było dla nas pozyskanie szczepionek. Wyzwaniem coraz większym będzie przekonanie Polaków do tego, żeby się szczepić. To jest wyzwanie dla nas wszystkich. Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli zwyciężyć Covid-19 – powiedział szef KPRM i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk podczas prezentacji nowych rozwiązań w Narodowym Programie Szczepień.

Jednym z tego typu rozwiązań jest Loteria Narodowego Programu Szczepień. Na zwycięzców czekają: nagrody pieniężne, samochody hybrydowe, hulajnogi i inne cenne nagrody rzeczowe. Loteria wystartuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa. Do realizacji tego projektu będą mogły dołączyć również samorządy. Każdy uczestnik będzie miał aż cztery szanse na wygraną:

  • natychmiastową – co 2000 osoba wygra 500 złotych,
  • cotygodniową – do wygrania będą nagrody pieniężne (2x po 50 tys. złotych) oraz hulajnogi elektryczne i vouchery,
  • comiesięczną – do wygrania będą nagrody pieniężne (2x po 100 tys. złotych) i samochody hybrydowe,
  • finalną – na dwóch zwycięzców czekają nagrody: po 1 mln złotych plus samochód hybrydowy.

Więcej informacji odnośnie loterii, rząd planuje przedstawić w najbliższym czasie.

 

Foto: KPRM/Pixabay