12 tysięcy sztuk Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego po raz pierwszy trafi do osób, które przechodzą na emeryturę. To pakiet upominków, które zapraszają do poznawania miasta, odkrywania szerokiej oferty wydarzeń, a także włączenia się w działania na rzecz Wrocławia.

Wrocławski Niezbędnik Senioralny to projekt długofalowy, którego celem jest zachęcenie osób, które zakończyły karierę zawodową, do aktywności w różnych obszarach. Pierwsza grupa, która może odebrać pakiet to osoby, które od stycznia 2021 r. otrzymały decyzję o przyznaniu świadczenia emerytalnego – tłumaczyła podczas konferencji prasowej Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Każdy Niezbędnik zawiera:

  • plecak miejski,
  • torbę na zakupy,
  • etui na okulary,
  • Wrocławski Spacerownik z propozycjami tras spacerowych po Wrocławiu,
  • Wrocławski Informator Senioralny z propozycjami spędzania wolnego czasu oraz adresami instytucji, organizacji i firm działających na rzecz seniorów,
  • voucher na mecz Śląska Wrocław oraz voucher na bilet do Opery Wrocławskiej,
  • dedykowany list od Prezydenta Wrocławia.

 

Praktyczne podarunki wchodzące w skład niezbędnika zostały wyprodukowane i konfekcjonowane przez osiem lokalnych podmiotów ekonomii społecznej, które aktywizują osoby zagrożone marginalizacją społeczną, w tym osoby z niepełnosprawnościami.

 – Od 6 września można odbierać Wrocławski Niezbędnik Senioralny. To pierwszy w Polsce tego typu projekt. My we Wrocławiu nie tylko mówimy o ty, że seniorzy są ważni, ale cały czas wspieramy i pomagamy seniorom być osobami aktywnymi – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wrocławski Niezbędnik Senioralny można bezpłatnie odebrać w Przestrzeni Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności 1/3/5 w pokoju nr 414 (IV p.), od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00. Należy mieć przy sobie dowód tożsamości oraz decyzję przyznania emerytury, którą przyznaje ZUS.

 

Foto: UM Wrocław