Jak poinformował Uniwersytecki Szpital Kliniczny, od środy (15 grudnia) I Klinika Ginekologii i Położnictwa USK zostanie przeniesiona z ul. Chałubińskiego na ul. Borowską. Umieszczenie dwóch klinik w jednym budynku ma sprawić, że leczenie pacjentek będzie odbywało w bardziej komfortowych warunkach.

– Głównym powodem zmiany siedziby był stan techniczny budynku starego kampusu. Coraz trudniej było utrzymać współcześnie wymagane standardy oddziału zabiegowego w tym XIX-wiecznym zabytku architektury. Przeprowadzka nie wiąże się ze zmianami personalnymi: na ul. Borowską przechodzą lekarze, pielęgniarki i pozostały personel pracujący dotąd na ul. Chałubińskiego. Nie zmieniają się także kierownicy obu klinik – informuje szpital.

Przeniesienie kliniki na ul. Borowską zapewni lepszy dostęp do diagnostyki, oddziału intensywnej terapii i specjalistów z innych dziedzin, a w razie konieczności zasięgnięcia dodatkowych konsultacji.

– W dotychczasowej siedzibie mieliśmy na miejscu tylko jednego specjalistę anestezjologa. Wystarczyła jego absencja i już powstawał problem z planowymi zabiegami operacyjnymi. Na specjalistyczne badania obrazowe, niezbędne w diagnostyce onkologicznej, pacjentki musiały udawać się transportem sanitarnym na ulicę Borowską. Kłopotliwe były także konsultacje lekarskie z innymi specjalistami. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, wszystko będziemy mieli na miejscu, co z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo pacjentek i komfort pracy lekarzy – tłumaczy kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK prof. Marek Murawski.

Wraz z kliniką z ul. Chałubińskiego na ul. Borowską przeniesione zostaną także przykliniczne poradnie: ginekologiczna, ginekologii onkologicznej oraz ginekologii dziewczęcej. Obie kliniki będą miały do dyspozycji osobne izby przyjęć. Sale chorych w nowym miejscu są już gotowe i czekają na przyjęcie pacjentek.

 

Foto: Zbiory Fotopolska