Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, w ciągu bieżącego i kolejnego tygodnia w kilku lokalizacjach na terenie miasta wystąpią czasowe i docelowe zmiany w organizacji ruchu kołowego. Prace zaplanowane się na ulicach: Łukasiewicza, Polaka, Bułgarskiej oraz na placu Legionów.

1.) ul. Łukasiewicza i ul. Polaka

9 i 11 sierpnia (wtorek i czwartek) na obu ulicach zaplanowano renowację oznakowania poziomego miejsc postojowych. Na czas prowadzenia robót na wyznaczonych odcinkach obowiązywał będzie zakaz postoju (B – 36):

  • 9 sierpnia (wtorek) – prace obejmą ulicę Łukasiewicza na odcinku ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Smoluchowskiego,
  • 11 sierpnia (czwartek) – prace obejmą ulicę Polaka od kampusu UW do ul. Wrocławczyka.

2.) Plac Legionów  

Podczas długiego weekendu na placu Legionów odbędą się prace związane z wymianą szafy sterowniczej wraz z zasilaniem i kablami sygnałowymi. Oznacza to wyłączenie sygnalizacji świetlnej i konieczność stosowanie się do znaków pionowych i poziomych.

Parę miesięcy temu, wskutek przepięcia na trakcji tramwajowej, nastąpiło całkowite spalenie szafy ITS wraz z jej obudową i wyposażeniem. Od tej pory sygnalizacja świetlna na pl. Legionów pracuje w trybie lokalnym – informuje ZDiUM.

Na czas prowadzonych prac związanych z montażem obudowy i wyposażenia nowej szafy ITS, przewiduje się czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej z uwagi na konieczność przeniesienia sterownika do szafy ITS oraz wymiany uszkodzonych kabli sygnałowych i zasilających.

Prace rozpoczną się 12 sierpnia (piątek) po godzinie 20:00 i powinny zakończyć się do 15 sierpnia (poniedziałek).

W czasie kiedy sygnalizacja nie będzie pracować, na skrzyżowaniu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu:

  • ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h,
  • wyłączenie środkowych pasów ruchu na każdym wlocie skrzyżowania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

3.) Ulica Bułgarska

Na polecenie zarządzającego ruchem do 16 sierpnia (wtorek) na ulicy Bułgarskiej zostanie wyznaczony kontraruch rowerowy, dzięki czemu rowerzyści zyskają możliwość poruszania się w kierunku przeciwnym do ogólnej organizacji ruchu.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu