Hotel Grand to historyczny symbol Wrocławia, położony naprzeciw Dworca Głównego PKP. Przed wojną znany jako Hotel du Nord, był jednym z najbardziej eleganckich obiektów we Wrocławiu. Aktualnie na terenie obiektu trwają prace remontowe, które rozpoczęły się w 2017 roku.

Nowoczesne wnętrze i historyczna elewacja – taki jest pomysł na przebudowę Hotelu Grand wraz z sąsiednią kamienicą. Odpowiedzialny za remont wrocławski deweloper Rafin zapewnia, że hotel który docelowo będzie miał 4 gwiazdki, ponownie stanie się architektoniczną perłą i wizytówką miasta.

W czerwcu 2021 roku po 76 latach odbudowano historyczną wieżę Hotelu Grand, która podczas Oblężenia Wrocławia w 1945 roku uległa całkowitemu zniszczeniu w trakcie bombardowania. Wieża została odbudowana według jej pierwotnego kształtu oraz wyglądu – oddano w pełni kolorystykę oraz charakterystyczne elementy jak miedziana iglica wieńcząca jej kopułę.

Rewitalizowany Hotel Grand, znajdujący się przy ul. Piłsudskiego, po zakończeniu remontu będzie miał 172 pokoje. Na dachu budynku powstanie tzw. otwarty SkyBar z przepięknym widokiem na nowy Dworzec PKP. W obiekcie znajdzie się także przestrzeń na parterze o powierzchni 271 mkw, którą dzięki tzw. ścianom mobilnym będzie można podzielić na większą liczbę mniejszych sal konferencyjnych. Za projekt rewitalizacji Granda odpowiedzialna jest wrocławska pracownia GREG architekci. Szacowany koszt inwestycji to 60 mln złotych.

12 maja 2021 roku podpisana została umowa franczyzy z francuską siecią Accor – światowym liderem hotelarstwa, na mocy której Hotel Grand przejdzie rebranding i przyjmie nazwę Mövenpick. Hotel pod nową nazwą będzie gotowy przyjąć gości w 2024 roku.

 

Foto: RAFIN Developer